RUS: Lokomotiva ''zaribala'' u hladnom Tatarstanu!

Rubin slavio sa 2:0 u poslednjem meču 12. kola Premijer lige.

Fudbal 01.11.2016 | 11:30
Skupoceni tim Rubina iz Kazanja ove sezone igra po sistemu-toplo hladno i nikako da uhvati pravi ritam. Ipak, danas je došao red na pobedu, a ceh je platila moskovska Lokomotiva. Rubin je na svom terenu slavio sa 2:0 u poslednjem duelu 12. kola Premijer lige.

Ovo je klubu iz Tatarstana, dvostrukom prvaku Rusije, tek četvrta pobeda u šampionatu, dok je Lokomotiva upisala četvrti poraz.

Ako nastave ovako, Železničari bi mogli brzom prugom do kraja sezone da odjure u drugu ligu, a Moskva drugu sezonu zaredom, posle Dinama, ostane bez jednog člana elitnog društva.

Da stvar bude gora po Lokomotivu, ova ekipa odigrala je večeras sasvim korektnu utakmicu i bila je ravnopravan rival.

Ipak, Rubin je u poslednjih 20 minuta meča iskoristio dve prilike i osvojio sva tri boda.

Maksim Kanunjikov je u 69. minutu načeo goste iz prestonice, a osam minuta kasnije konačan rezultat postavio je Brazilac Žonatas.

Nemanja Pejčinović odigrao je celu utakmicu za Lokomotivu, dok je Petar Škuletić dobio šansu u poslednjih sedam minuta.