Nakon što je u žižu javnosti upao na veoma ružan način, Ener Valensija uradio je isto, ali iz pravih razloga, fudbalskih. Pogledajte.

Fudbal 12.10.2016 | 15:00
Nakon što je u žižu svetske javnosti dospeo na ružan, pa i blamoidan način, Ener Valensija u samo nekoliko dana uspeo je da uradi isto, ali iz pravih razloga – fudbalskih!

Kontroverzni centarfor Ekvadora spasao je svoju reprezentaciju poraza u Boliviji, iako je domaćin golovima igrača čuvenog imena i prezimena, Pabla Eskobara, vodio 2:0 na poluvremenu, a od 79. minuta imao i čoveka više na terenu.

Gol više, Bolivijci su imali do 89. minuta, kada je Valensija i drugi put "probušio" mrežu i postavio konačnih 2:2, što Ekvadorce ostavlja na trećem mestu tabele fenomenalnih južnoameričkih kvalifikacija, u kojima je nemoguće predvideti šta će se dogoditi i u kojima svako svakoga može da pobedi.

I skoro da je svako svakoga i pobedio u prethodnih deset kola, a ostalo je još osam da budu odigrana.

Pretpostavljamo da vam ta "hit" vest nije promakla na našem portalu, ali ako jeste, pre nekoliko dana svet je pisao o tome da je Ener Valensija simulirao tešku povredu u pobedi Ekvadora nad Čileom od 3:0, kako bi ga sanitetsko vozilo odvezlo sa stadiona, a sve u nameri da ne doživi hapšenje uživo pred 40.000 ljudi na tribinama i milionima pred TV ekranima.

Policija je Valensiju nameravala da privede i pre početka meča, ali kako su igrači i selektor uspeli telima da ga odbrane i otvore mu put da istrči na teren, organi reda morali su da čekaju na atletskoj stazi da meč bude završen. Shvativši šta će se dogoditi kada sudija odsvira kraj, Valensija je pri rezultatu 3:0 pao i pravio se teško povređen, što mu je obezbedilo da ne bude uhapšen bar do ulaska u bolnicu, ne i dalje od toga.

Ali, tamo već nije bilo kamera...

Zašto su ga policajci čekali? Uporno je odbijao da izvrši naredbu suda i kćerkici uplati alimentaciju od 15.000 evra, iako je on kasnije tvrdio da to pokušava da naplati majka male devojčice, nad kojom su on i njegova porodica zatražili starateljstvo i pravo da se školuje u Engleskoj, gde joj otac živi i radi.

U Boliviji, centarfor Vest Hema na pozajmici u Evertonu nije morao da strahuje od privođenja, ali jeste od poraza, nakon što je Eskobar fantastičnim golovima doveo zeleno-bele u vođstvo od 2:0 i bukvalno se poigravao sa smehotresnom odbranom gostiju, međutim izgleda da je pauza u poluvremenu uozbiljila igrače Ekvadora, pa su dvojica Valensija, Antonio iz Mančester junajteda i Ener iz Evertona odigrali dve akcije koje su završene golovima za veoma važan bod, koji neke od favorita ostavlja ispod crte kada je odlazak na Svetsko prvenstvo u Rusiju u pitanju.

Valensija je prethodne noći postigao 17. i 18. pogodak u reprezentaciji i prekinuo seriju od 18 mečeva bez gola za klub i nacionalni tim, računajući i utakmice koje je presedeo na klupi. Do sinoć, poslednji njegov pogodak bio onaj iz meča sa Kopa Amerika, 13. juna, kada je Ekvador pobedio slabašni Haiti 4:0, a Valensija je bio strelac i u prethodnoj utakmici na turniru, kada su žuto-plavo-crveni remizirali 2:2 sa Peruom.

Što se kvalifikacija za Mundijal 2018 tiče, ovaj snažni napadač koji je od prošle zime u krizi forme na klupskom nivou, poslednje golove dao je u martu, u utakmici sa Paragvajem, koja je takođe završena 2:2.

Da Valensijini golovi uglavnom znače upravo ovaj rezultat, potvrđuje i susret Vest Hem – Mančester siti odigran 23. januara ove godine, kada je Ekvadorac dao dva gola za "čekićare" a konačan rezultat bio 2:2. Do danas, nije uspeo da postigne gol ni za Vest Hem, ni za Everton, ali jeste za reprezentaciju koja je u okviru ovog oktobarskog okupljanja osvojila četiri boda.

Izvor: mondo.rs