Kup Srbije: Rad uz Spartak u osmini finala!

Fudbaleri Rada drugi su učesnici osmine finala Kupa Srbije, posle utakmica odigranih u utorak. Fudbaleri Spartaka lako su se plasirali u osminu finala Kupa Srbije.

Fudbal 20.09.2016 | 21:30
Subotičani su u prvom meču prve runde takmičenja ubedljivo slavili protiv Bačke sa 3:0 u gostima.

Spartak je poveo golom Milivoja Krmara u 21. minutu, a pobedu je najavio u 33. Ognjen Mudrinski, a pobedu su potvrdili pola sata pre kraja preko Đorđa Ivanovića.

"Golubovi" su tako nastavili sa sjajnim rezultatima, pre nekoliko dana su preokrenuli protiv Čukaričkog na Banovom brdu i pokazali da su dostojan rival svakom timu u Srbiji.

Rad je na svom terenu savladao Dinamo iz Vranja minimalnim rezultatom (1:0) i tako se priključio subotičkom Spartaku koji je prethodno eliminisao Bačku sa 3:0.

Strelac pobedonosnog gola za Rad bio je Duško Petković u 31. minutu. On je sjajnim udarcem sa oko 25 metara savladao golmana Dinama Mirosalva Grujičića.

Utakmice osmine finala Kupa Srbije biće igrane 26. oktobra.