BEL: Briž se konačno probudio! Muskron dobija kad Srbi pogađaju!

Ni sinoć Briž nije briljirao, ali je teškom mukom ipak osvojio sva tri boda koja bi mogla da dosta da mu znače u prevazilaženju krize. Golčina Luke Stojanovića! Muskron može samo kad Srbi pogađaju… Mladi srpski vezista opet ključan za pobedu Muskrona!

Fudbal 18.09.2016 | 11:00
Navijači Briža konačno su dočekali pobedu svoje ekipe. Aktuelni šampion Belgije savladao je na svom terenu, posle preokreta, ekipu Eupena sa 3:2 u meču sedmog kola Pro lige.

To je jednom od najtrofejnijih belgijskih klubova tako je upisao prvu pobedu posle četiri vezana meča.

Ni večeras Briž nije briljirao, ali je teškom mukom ipak osvojio sva tri boda koja bi mogla da dosta da mu znače u prevazilaženju krize.

Utakmicu je obeležio napadač Briža, dvostruki strelac Jele Fosen. On je protivničku mrežu zatresao u 27. i 80. minutu iz penala. Strelac drugog gola bio je Stefano Densvil u 64. minutu.

Poraz gostiju ublažio je, takođe sa bele tačke, Luis Fernandez u poslednjim trenucima.

Golčina Luke Stojanovića! Muskron može samo kad Srbi pogađaju… Mladi srpski vezista opet ključan za pobedu Muskrona!

Nije pogodio Filip Marković, ali jeste Luka Stojanović. I kada Srbi našteluju nišanske sprave, onda se dobro piše i Muskronu.

Klub Pinija Zahavija je do tek druge pobede u sezoni došao savladavši u gostima očajnog fenjeraša Vesterlo - 3:1. Iako je Muskron do večeras imao pet poraza u šest mečeva, protiv Vesterloa su ipak bili favoriti s obzirom da je fenjeraš do sada osvojio samo jedan bod. I glavni je kandidat da se preseli među drugoligaše…

Interesantno, Muskron je i drugu pobedu u sezoni ostvario kada se u strelce upisao LukaStojanović. Nekadašnji omaldinac Partizana je golčinom sa 20 metara u 12. minutu najavio trijumf De Bekove čete.

Stojanovićev projektil je otvorio vrata pobede, ali je Manijas uspeo da izjednači posle destek minuta. Ipak, Trezege je u 27. minutu vratio goste u vođstvo, a sve dileme oko pobednika je rešio Stefan Simić kada je posle sat vremena igre dobio vazdušni duel saMiletićem i glavom pogodio mrežu. Imao je posle toga i Filip Marković dobru šansu za peti gol u sezoni, ali je lopta za malo prošla pored stative…