Nole jači od Janoviča na startu US Opena!

Novak Đoković uspješno je započeo odbranu titule na US Openu pobjedom nad Ježijem Janovičem poslije 157 minuta igre u četiri seta – 6:3, 5:7, 6:2, 6:1.

Srbija 30.08.2016 | 07:08
Najbolji teniser i sportista planete dobro se namučio na startu posljednjeg Gren slema sezone protiv neugodnog Poljaka, ali je najvažnije da je na kraju upisao trijumf.

Pogotovo što Novak u Njujorku želi da pokaže da je loš period iza njega, pošto je prethodno eliminisan u trećem kolu Vimbldona, da bi ga, poslije osvajanja Mastersa u Torontu, Huan Martin del Potro zaustavio na startu Olimpijskih igara u Rio de Žaneiru .

Bio je ovo prvi međusobni duel Novaka i Jižija.

Novak će u borbi za treću rundu imati priliku da se 'osveti' Jiržiju Veselom, koji ga je eliminisao na Mastersu u Monte Karlu, pošto je Čeh tek poslije maratona od gotovo četiri časa eliminisao kvalifikanta iz Indije Saketa Minenija – 7:6(5), 4:6, 2:6, 6:2, 7:5.