FRA: Prvi poraz PSŽ-a od odlaska Zlatana!

I to u derbiju protiv Monaka.

Fudbal 29.08.2016 | 09:15
Pari Sen Žermen počeo je prvu sezonu bez Zlatana Ibrahimovića pobedama nad Bastijom (1:0) i Mecom (3:0), ali je u uvodnom ligaškom derbiju doživeo prvi neuspeh.

MONAKO - PSŽ 3:1 (2:0)

Golovima Žoaa Mutinja u 13. minutu, Fabinja iz penala u nadoknadi prvog poluvremena i autogolom Serža Orijea deset minuta pre kraja, "kneževi" su naneli poraz šampionu, koji se trgao posle sata igre, pogotkom Edinsona Kavanija za 2:1.

Međutim, ispostavilo se da je to samo utešni gol gostiju iz Pariza, koji se sada nalaze na petoj poziciji potpuno ujednačene tabele prvenstva Francuske.

Na drugoj strani, ekipa Leonarda Žardima "vezala" je četiri pobede u dva takmičenja i večeras na stadionu Luj Drugi pokazala da je tim Unaja Emerija ipak ranjiv. Ovo je bila prva pobeda Monaka nad PSŽ-om kod kuće od 2009. godine.