OI: Harting ličnim rekordom do novog zlata!

Supermen iz Nemačke ostavio bez olimpijskog zlata evropskog i svetskog šampiona! Neverovatnim hicem od 68,37 metara Kristof Harting osvojio zlatnu medalju u bacanju diska!

Ostali sportovi 13.08.2016 | 19:15
Kakva drama i kakav hitac nemačkog bacača diska Kristofa Hartinga. Najveći favorit turnira Pjotar Malačovski opet je ostao bez olimpijskog zlata.

Možda i najveći favorit u konkurenciji diska, aktuelni svetski i evropski prvak, bio je blizu olimpijskog zlata. Kažemo bio, jer je Nemac Kristof Harting u poslednjoj seriji napravio hitac od neverovatnih 68,37 metara. Kažemo neverovatan hitac, jer je do tada imao prosečnu dužinu od 66 34 metara.

Međutim, kada je bilo najvažnije Harting je zablistao kao nikad u karijeri... Prestigao je Malačovskog koji je stigao do 67, 32. Ispostavilo se da je to bilo dovoljno za srebrnu medalju.

Bronza je pripala još jednom Nemcu Danijelu Jasinskom sa 67,05 metara.

Bez medalje ostala su dvojica Estonaca, Martin Kuper i Gerd Kanter, koji su bili četvrti i peti.

Harting je u Riju odbranio zlatnu olimpijsku medalju koju je osvojio pre četiri godine u Londonu.