OI: Odbojkašice Srbije deklasirale svjetske vicešampionke!

Odbojkašice Srbije savladale su svetskog vicešampiona Kinu sa 3-0, po setovima 25:19, 25:19, 25:22, u četvrtom kolu B grupe olimpijskog turnira u Riju.

Ostali sportovi 12.08.2016 | 18:15
Posle pobeda nad Italijom i Portorikom, ovo je treći trijumf naših devojaka, uz poraz od SAD – u poslednjem kolu Srbija se sastaje sa Holandijom (nedelja 14.30), ali prolaz u četvrtfinale već je obezbeđen.

Tijana Bošković osvojila je 23 poena za Srbiju, Brankica Mihajlović 19, ali bila je ovo savršena timska partija Srbije. Jedini blaži pad dogodio se u trećem setu, kada su Kineskinje od 9:14 povele 16:15, ali je tim Zorana Terzića uspeo maksimalnim rezultatom da dođe do pobede.

Posle prva dva poena za Kineskinje, naše su se razigrale – Boškovićeva je vezala tri poena, da bi posle dva vezana dobra servisa Mihajlovićeve bilo 7:3 i tajm-aut za Kineskinje.

Tijana je nastavila sjajno da servira i da smečuje, pa je ubrzo bilo 13:5 za Srbiju. Tada je set bio odlučen – Kineskinje se nisu predavale, ali su naše bre većih problema privele set kraju (25:19).

Kineskinje su koncentrisanije počele drugi set i povele su sa 7:5, ali su naše brzo preokrenule – posle prisebne reakcije Rašićeve na mreži bilo je 9:8, da bi na 12:10 selektor Kine zatražio tajm-aut.

Nije mnogo pomoglo – Rašićeva je servirala as za 14:11, nedugo zatim izvrsno je servirala i Boškovićeva, da bi posle trećeg uspešnog ’kuvanja’ Maje Ognjenović bilo 17:13. Sledeći poen osvojila je Brankica Mihajlović i +5 bilo je nedostižno, pa se drugi set završio istim rezultatom kao i prvi – 25:19.

Srbija je potpuno kontrolisala igru do 14:9 u trećem setu, ali nije se Kina predavala – zaigrale su rivalke koncentrisanije i preokrenule na 16:15.

Međutim, to je bio samo kratkotrajni pad i posle smeča Boškovićeve poveli smo 17:16, Tijana je nedugo zatim blokom donela Srbiji +3 (19:16), a meč je konačno prelomljen kada je Mihajlovićeva pri rezultatu 23:21 plasirala loptu u napadu iz zone odbrane za 24:21.

Srbija je realizovala drugu meč loptu za veliku pobedu.

Srbija sada ima skor 3-1 i nalazi se iza vodeće selekcije SAD, jedine neporažene u grupi B. U toku noći Amerikanke u četvrtom kolu igraju sa Italijom, dok se Holandija sastaje sa Portorikom.

Poslednji meč u grupi Srbija će odigrati u nedelju, opet od 14.30 časova, a rival za drugu poziciju u grupi će joj biti Holandija (dodašnji učinak 2-1).