SL - završni turnir: Poljaci "okrenuli" prvaka, Brazil ubjedljiv!

U sredu su odigrane prve utakmice na Finalnom turniru Svetske lige 2016. u Krakovu.

Ostali sportovi 14.07.2016 | 11:15
U J grupi, Poljska je posle preokreta i pet odigranih setova savladala branioca titule Francusku sa 3-2 (21:25, 17:25, 25:17, 28:26, 15:12), dok je prvom meču u K grupi, Brazil je maksimalno pobedio Italiju – 25:18, 25:20, 25:19.

Srbija će prvi meč u Krakovu odigrati u četvrtak od 20.30, protiv domaćina Poljske, dok će u poslednjem, 3. kolu, u petak, 15. jula igrati protiv Francuske od 17,30 časova. Plasman u polufinale izboriće po dve selekcije iz obe grupe.

Na svakoj utakmici u Krakovu, između drugog i trećeg seta pauza će biti 10 minuta.

Svetska Liga 2016:

J Grupa:

Sreda, 13. jul:
Srbija Slobodna.
Poljska – Francuska 3-2 (21:25, 17:25, 25:17, 28:26, 15:12)

Četvrtak, 14. jul:
Srbija – Poljska 20.30

Petak, 15. jul:
Srbija – Francuska 17.30

K Grupa:

Brazil – Italija 3-0 (25:18, 25:20, 25:19)

Sad – Italija 17.30

Brazil – Sad 20.30

Po propozicijama FIVB, plasman ekipa se određuje prvo na osnovu broja pobeda.

Ukoliko je broj pobeda identičan, plasman se određuje na osnovu broja bodova.

Ukoliko su broj pobeda i broj bodova identični, plasman se određuje na osnovu set količnika, pa poen količnika.

Plasman u polufinale će izboriti po dve selekcije iz obe grupe.