Jemen: 45 mrtvih u redu za regrutaciju
Najmanje 45 ljudi je poginulo, a više desetina povrijeđeno u dvostrukom napadu bombaša-samoubica u redu za regrutaciju vojnika u luci Aden na jugu Jemena, saopštile su tamošnje vlasti.
Svijet 23.05.2016 | 18:15
Napadač je aktivirao pojas sa eksplozivom pošto je stao u red ispred regrutnog centra u blizini vojne baze Badr u naselju Kormaksar, gdje je trenutno bazirana vlada predsjednika Jemena Abedraba Mansura Hadija, prenosi agencija AFP.
Sajt Aden al-Gad je prikazao slike vojnika kako podižu sa zemlje svoje okrvavljene drugove u uniformama, dok svjedoci navode da su videli kako ambulantna kola odvoze povrijeđene sa mjesta događaja.
Džihadisti iz Islamske države preuzeli su odogovornost za napade.
Islamska država je na internetu saopštila da su njeni borci izveli samoubilački napad na vojsku.
Aden je privremena prestonica jemenske vlade, koja ima podršku Saudijske Arabije i pokušava da vrati pod svoju kontrolu prestonicu Sanu od naoružanih pobunjenika Huta.
Izvor: Agencije
Komentari / 0
Ostavite komentar