SP: Spektakl u Resifeu, remi Brazila i Urugvaja!

Fudbaleri Brazila i Urugvaja odigrali su nerešeno 2:2 u sjajnom meču koji je obeležio peto kolo južnoameričkih kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Rusiji 2018. godine.

Fudbal 26.03.2016 | 11:20
SP: Spektakl u Resifeu, remi Brazila i Urugvaja!

Na stadionu ‘Pernambuko’ viđen je fantastičan fudbal, naročito u prvom poluvremenu, a domaći tim ispustio je prednost od 2:0.

Brazil je imao sreće jer je su u finišu Luis Suares i Kristijan Stuani imali fantastične prilike za potpuni preokret.

Nisu uspeli, ali neće mnogo žaliti jer osvojeni bod znači da su zadržali drugo mesto na tabeli sa 10 bodova, tri manje od prvoplasiranog Ekvadora, dok je ‘Selesao’ mesto ispod sa dva boda manje.

Spomenuti napadač Barselone vratio se u derbiju ove faze posle skoro dve godine pauze zbog ujedanja Đorđa Kjelinija i postigao izjednačujući gol.

U Resifeu je odigran spektakularan duel dve reprezentacije, koji je počeo na najbolji mogući način – golom u 40. sekundi. Strelac je bio Daglas Kosta koji je na drugoj stativi sačekao centaršut Vilijana sa desne strane i sproveo loptu u mrežu. Krilni napadač Bajerna tako je postigao drugi najbrži pogodak u kvalifikacijama CONMEBOL, a ispred njega je samo spomenuti igrač Čelsija koji je učestvovao u oba jer je 2015. bio strelac.

Samo sedam minuta kasnije ‘Selesao’ je mogao da duplira prednost – Dani Alveš fenomenalno je pronašao Nejmara, ali je napadač Barselone šutirao pored leve stative.

Ono što nije uspeo Nejmar, učinio je Renato Augusto u 25. minutu, a ‘desetka’ Brazila potrudila se da se upiše u listu asistenata. Sjajnom loptom između štopera i beka “probušio” je odbranu gostiju, Pereira je uklizao i dokačivši loptu samo omogućio napadaču Pekinga da oduševi publiku na stadionu ‘Pernambuko’. Sjajno je isfintirao golmana Musleru kada je preskočio loptu i potom je zakucao u mrežu.

Međutim, gosti se nisu predavali i samo šest minuta kasnije smanjili su na 2:1.

Levi bek ‘Urusa’ delimično se iskupio za lošu intervenciju predriblavši Vilijana, posle čega je uputio dobar centaršut na drugu stativu. Tamo je Sančes spustio loptu do Kavanija, a ovaj sa nekih 11 metara uhvatio poluvolej i pored Davida Luiza pogodio donji levi ugao.

Izabranici Karlosa Dunge želeli su momentalno da vrate dva gola prednosti, prednjačio je Nejmar koji je dominirao na polovini protivnika, ali je promašio, a isto je učinio i Daglas Kosta na njegovu asistenciju.

Selekcija koju vodi Oskar Tabares izdržala je do poluvremena, a već na startu drugog stigla je do izjednačenja. Ponovo je Pereira učestvovao u akciji – proturio je loptu do Suaresa, koji ispred Davida Luiza šutira sa leve strane i koristi lošu intervenciju golmana Alisona za gol na povratku, posle skoro dve godine reprezentativne pauze.

Tada je usledio nešto mirniji period igre u kojem nije bilo šansi sve do finiša meča, a onda je ‘El Pistolero’ mogao da utiša brazilske navijače. Izašao je ispred čuvara mreže domaćih, na leđima je imao Luiza, ali je uspeo da snažno zahvati loptu. Ipak, pogodio je Alisona u nogu i prilika je propala. Nekoliko minuta kasnije proigrao je Gonsalesa čiji udarac završava u naručju Brazilca, a potom je i Stuani šutirao po sredini gola i ostalo je 2:2.

U sledećem meču Brazilci će za četiri dana gostovati Paragvaju, dok će Urugvaj dočekati Peru.

Kvalifikacije za SP 2018, Južna Amerika:

Bolivija – Kolumbija 2:3
Ekvador – Paragvaj 2:2
Čile – Argentina 1:2
Peru – Venecuela 2:2
Brazil – Urugvaj 2:2

Tabela:
1. Ekvador 5 4 1 0 11:4 13
2. Urugvaj 5 3 1 1 11:4 10
3. Brazil 5 2 2 1 9:6 8
4. Paragvaj 5 2 2 1 5:4 8
5. Argentina 5 2 2 1 4:4 8
6. Čile 5 2 1 2 8:9 7
7. Kolumbija 5 2 1 2 6:7 7
8. Peru 5 1 1 3 6:11 4
9. Bolivija 5 1 0 4 7:11 3
10. Venezuela 5 0 1 4 6:13 1

Komentari / 0

Ostavite komentar