Kup: Javor nakon drame i penala ''zaljuljao'' Vojvodinu!

Do 89. minuta Vojvodina je vodila 2:1. Ivanjičani su izjednačili u poslednjim trenucima i prošli u polufinale Kupa na penale.

Fudbal 02.03.2016 | 18:30

Sjajan meč u Ivanjici!

Javor je poveo golom Marka Docića i otišao na poluvreme sa vođstvom 1:0. Debitant Novosađana Nikola Ašćerić izjednačio je u 47. minutu, posle samo minut i po u igri!

Vojvodina je krenula ka pobedi u 68. minutu, fenomenalnom kontrom, kojom su njeni igrači za desetak sekundi prešli ceo teren. Perić je rukom pronašao Trujića, on "izbacio" Filipa Malbašića na zicer, a bivši igrač Partizana "lomio" protivnike i pogodio za 1:2.

Međutim, tu nije bio kraj!

Javor je izjednačio u 89. minutu, golom Jovana Đokića na asistenciju Gajića. Sa desne strane kaznenog prostora pogodio je levi ugao Perićevog gola i najavio penale.

Očekivano, Lalatović je za penal seriju stavio na gol iskusnog Srđana Žakulu, majstora za penale.

Ipak, on nije odbranio nijedan penal i Javor je prošao među četiri!

Jedan za drugim, mrežu Vojvodine su sa bele tačke zatresli Đokić. Josović, Docić, Dražić i iskusni Igor Stojaković, koji je "overio" plasman Ivanjičana u polufinale!