Vavrinka osvojio Dubai!

Stan Varinka osvojio je ATP turnir u Dubaiju što je treći uzastopni trijumf Švajcaraca.

Tenis 28.02.2016 | 09:00

Vavrinka je seriju koju je počeo Rodžer Federer nastavio pobedom nad Markosom Bagdatisom u dva seta, sa 6:4, 7:6 (13).

Švajcarac je servirao tek za nijansu bolje od Kipranina, ali je retko dozvoljavao rivalu brejk šansu.

Ipak, Bagdatis je već prvu iskoristio i poveo 3:2, ali Vavrinka odmah uzvraća, a onda u desetom gemu koristi tek petu set loptu.

U drugom setu je viđena još čvršća borba, tek u 12. gemu je viđena nešto veća drama, ali je Bagdatis uspeo da izbori taj-brejk.

Vavrinka tu odmah pravi dva mini-brejka, Kipranin uz dosta napora uspeva da preokrene na 9:8, ali Švajcarac uspeva da se odbrani te iz četvrog pokušaja koristi meč loptu.

Titula u Dubaiju je 13. za Vavrinku u karijeri, druga ove godine nakon Čenaja na otvaranju sezone.