LE: Šokiran Šalke, Turci pogubljeni u Rimu, Sabin je heroj Baskije!

Lacio bez većih problema pobedio Galatasaraj (3:1), Bilbao na mišiće do sledeće runde! Šahtjor dao tri "komada" bundesligašu. Liverpulu dosta 1:0!

Fudbal 25.02.2016 | 21:30

Ekipa Šahtjora u poslednjih godinu dana je rasprodala gotovo sve najbolje igrače, ostali su samo Ukrajinci, Hrvati Srna i Eduardo, a dovedeno je nekoliko novih Južnoamerikanaca, koji za sada nisu pobudili pažnju velikih evropskih klubova.

Takav Šahtjor došao je u Gelzenkirhen sa 0:0 iz prve utakmice i na Veltins areni očitao Šalkeu dobru lekciju - 0:3.

Bila je to jedna od tri ubedljive pobede gostiju, a preostale dve ostvarili su praška Sparta protiv Krasnodara i Valensija u Beču protiv Rapida, koga je eliminisala ukupnim rezultatom 10:0!

Rim nije pao u ruke Turaka. Lacio je sačuvao ključeve grada i overio plasman u narednu rundu Liga Evrope perfektnim izdanjem u drugom poluvremenu. Slavon klubu iz Istanbula ostalo je samo da pruži ruku boljem - 3:1. Valensija je i u drugom meču bila bolja od bečkog Rapida, a evropsko proleće ogrejaće navijače Sparte iz Praga.

Imali su strah navijači Lacija tokom prvog poluvremena duela sa Galatasarajom. I to opravdan. Tim iz Rima nikako nije uspevao da napadačkom igrom razbije blok Galatasaraja. Možda bi sve bilo drugačije da u tom 59.minutu defanzivci gostiju nisu naivno spustili ruke. Bili su neoprezni posle kornera domaćina, a na nabačenu loptu natrčao je Parolo i zakucao je u mrežu. Bio je to početak uraganskog perioda. Anderson je za samo 120 sekundi duplirao prednost Lacijala, a Ozetkin u 62.minutu vratio Galatu u vođstvo.

Ipak, tačku na meč stavio je veteran Miroslav Klose.

Valensiji je bilo potrebno 13.minuta furiozne igre da ponovo od fudbala oduči Rapid iz Beča. Domaćin koji je Mestaji pretrpeo katastrofu dobro se držao u prvom poluvremenu, odolevao u utakmici niskog ritma. Ipak, čim je Valensija malo pojačala usledio je potop - 0:3. Na kraju je i Mustafi podebljao trijumf.

Odličan početak večeri za španske klubove upotpunio je remi Marselja i Atletika. Baskijci su imali kapital iz prvog meča, ali se ekipa Marselja kuražno suprotstavila na San Mamesu. Evropske ambicije Atletika visile su kao bižuterija na tankom koncu posle Batušajija. Igrao se 40.minut.

Bilbao je bio u podređenom položaju,ali se provukao kroz iglene uši. Posle jedne od retkih akcija u drugom poluvrmenu poentirao je Merino.

Sparta iz Praga je bila ubedljiva u Rusiji i ubedljivim trijumfom protiv Krasnodara overila nastavak evropske priče.