ITA: Fiorentina srušila Inter!

Fudbaleri Fiorentine savladali su Inter na svom terenu rezultatom 2:1, u poslednjoj utakmici 25. kola Serije A.

Fudbal 15.02.2016 | 14:20

Izuzetno važnu pobedu domaćinu u borbi za Ligu šampiona doneo je Babakar u 91. minutu.

Ekipa Roberta Mančinija bolje je otvorila duel. Povela je na vreme golom Borozovića u 26. minutu i tu prednost je zadržala do poluvremena.

Fiorentina je u većem delu utakmice kontrolisala dešavanja na terenu, a to je i naplatila u nastavku.

Izjednačenje je doneo Valero u 60. minutu utakmice, osam minuta pre kraja Inter je ostao sa desetoricom posle crvenog kartona Telesu, a u prvom minutu nadoknade veliku pobedu doneo je Babakar koji je ušao samo tri minuta pre toga.

U poslednjim trenucima i Fiorentina je ostala bez jednog igrača, pošto je direktan crveni karton dobio Zarate. Fiorentina je ovom pobedom prestigla Romu na trećem mestu sa 49 bodova, dok je Inter ostao na petom mestu sa četiri boda manje.