ITA: Napoli šokiran u Bolonji, Karpi odoljeo Milanu, Viola druga!

Fudbaleri Bolonje priredili su veliko iznenađenje u prvom nedeljnom meču 15. kola Serije A, pošto su kod kuće savladali Napoli sa 3:2. Fudbaleri Fiorentine pobedili su Udineze sa 3:0 i tako su prestigli Napoli na drugoj poziciji. Fudbaleri Sasuola ubedljivo su savladali Sampdoriju 3:1, na gostovanju u Đenovi, a fudbaleri Milana remizirali su 0:0 u Karpiju, u poslednjem meču 15. kola Serije A.

Fudbal 07.12.2015 | 09:20

Tim trijumfom Bolonja je pobegla iz opasne zone i prekinula niz Napolitanaca od tri pobede – tim iz Napulja tako je doživeo tek drugi poraz u šampionatu i prepustio je prvo mesto.

Napoli je prvi put u 25 godina bio na vrhu tabele, ali nije se dugo zadržao. Već na početku Rejna je odbranio sjajan slobodnjak Brijence, a na drugoj strani Mirante je odbranio dobar udarac Kaljehona.

Vež u 14. minutu Bolonja je povela – posle duge lopte Dijavare Matija Destro dobio je duel sa Raulom Albiolom i poslao je loptu u mrežu, mada ostaje nedoumica da li je u pitanju bio ofsajd.

Prvi put od 13. septembra Napoli je zaostajao i nije se najbolje snašao – samo sedam minuta kasnije Luka Rosetini bio je najviši u skoku posle kornera i glavom je poslao loptu u mrežu.

Do kraja poluvremena golman Mirante odbranio je pokušaje Insinjea i Kaljehona, a gosti su ponovo šokirani u 60. minutu, kada je Destro šutirao, a Rejna očajno reagovao i prošla mu je lopta ispod ruke – 3:0.

Napoli nije odustajao, ali je kasno upalio – Iguain je prvo u 87. minutu postigao gol posle ubacivanja Insinjea, da bi tri minuta kasnije iskoristio dodavanje Hamšika i posle sjajnog prvog kontakta smanjio na 3:2.

Ipak, vremena više nije bilo i Napoli je poražen prvi put posle 18 utakmica.

Fudbaleri Fiorentine pobedili su Udineze sa 3:0 u 15. kolu Serije A i tako su prestigli Napoli na drugoj poziciji.

Posle dva uzastopna remija ’Viola’ se vratila na pobednički put, strelci su bili Kalinić, Iličić i Rodriges, a naš Nenad Tomović odigrao je ceo meč.

Atalanta je došla do sedmog ligaškog trijumfa, Palermo je pao u Bergamu sa 3:0, dok je ekipa Kjeva golovima Paloskija iz penala i Međorinija u završnici slavila na gostovanju Frozinoneu.

Minimalnim rezultatom Empoli je pobedio u Veroni, strelac je bio Kosta u 62. minutu, a pet minuta ranije Boško Janković ušao je u igru za poraženi tim.

Fiorentina je okončala niz od dva remija ubedljivom pobedom. Hrvatskom kombinacijom Badelj-Kalinić "viola" je u 26. minutu povela protiv Udinezea, a meč je prelomio gol iz penala koji je pola sata pre kraja realizovao Iličić.

Desetu pobedu tima iz Firence za povratak na drugu poziciju na tabeli potvrdio je Rodriges, pet minuta pre kraja meča.

Atalanta nastavlja sa odličnim igrama, slavila je drugi vikend u nizu čime se uključila u borbi za plasman u Ligu Evrope. Domaćin je lako nadigrao Palermo u Bergamu, a meč je rešen sredinom prvog poluvremena.

Za manje od deset minuta Atalanta je stekla dva gola prednosti, preko Denisa i Čerubina, a trijumf nad Sicilijancima potvrdio je De Ron, deset minuta pre kraja duela.

Važnu pobedu u borbi za opstanak ostvarilo je Kjevo u Frozinoneu. Tim iz Verone slavio je 2:0 i drugom pobedom u poslednja tri kola "pobegao" na pet bodova od zone ispadanja.

Junak trijumfa bio je Alberto Paloši, koji je u 90. minutu doneo vođstvo, a potom u nadoknadi vremena asistencijom potvrdio slavlje gostiju.

Verona je i dalje jedini tim bez pobede u Seriji A, pogotkom Koste pola sata pre kraja Empoli je slavio minimalnu pobedu, te drugim uzastopnim trijumfom se učvrstio u sredini tabele.

Fudbaleri Sasuola ubedljivo su savladali Sampdoriju 3:1, na gostovanju u Đenovi u 15. kolu Serije A.

Sasuolo je meč na Luiđi Ferarisu rešio u prvom poluvremenu, pogocima Aserbija, Flokarija i Pelegrinija.

Domaćin je tek u poslednjem minutu meča preko rezerviste Zukanovića uspeo samo da ublaži poraz.

Sasuolo je tako prekinuo niz od dva meča bez pobede i vratio se u borbu za plasman u Evropu. Šesti je sa 26 bodova, jednim manje od Juventusa, a dva od Rome.

S druge strane, Sampdorija je poražena četvrti put u nizu i ostala na 14. mestu sa 16 bodova, samo dva od zone ispadanja.

Sasuolo u sledećem kolu dočekuje Torino, jednog od konkurenata u borbi za Evropu, dok Sampdorija ide na noge Laciju, koji je takođe u velikoj rezultatskoj krizi.

Fudbaleri Milana remizirali su 0:0 u Karpiju, u poslednjem meču 15. kola Serije A.

Tim Siniše Mihajlovića je dominirao protiv debitanta u Kalču, ali nije uspeo da probije "bunker" domaćina.

"Rosoneri" su imali 20 šuteva, sedam u okvir gola, dve trećine vremena loptu u svom posedu, ali su ostali bez pobede protiv pretposlednjeg tima na tabeli.

Ipak, bez obzira na apsolutnu dominaciju, Milan je imao samo jednu stopostotnu šansu, a pet minuta pre kraja propustio ju je Juraj Kučka, kojem je šut glavom posle centaršuta iz kornera fantastičnom paradom zaustavio golman Karpija Belec.

Milan je ostao na samo dve pobede u poslednjih pet kola pa je pao na deobu sedme i osme pozicije sa Atalantom.

Karpi je i dalje pretposlednji sa samo deset bodova, pet od sigurne zone.