ABA: Budućnost razbila Cibonu za skor 11-2, Igokea ''oduvana''!

Košarkaši Budućnosti deklasirali su Cibonu u Zagrebu sa 91:69, u 13. kolu ABA lige. Slovenački šampion Tajfun nadigrao je najbolju ekipu BiH i slavio u Laktašima protiv Igokee 82:71.

Košarka 06.12.2015 | 09:40

Tim Luke Pavićevića je tako obezbedio prvo mesto i posle ove runde, pošto sada ima skor 11-2, odnosno dve pobede više od Crvene zvezde, Cedevite i Mega Leksa.

Budućnost je u trećoj deonici prelomila meč u Zagrebu (26:7), a na kraju je ubacila 17 trojki iz 33 pokušaja. Najbolji je bio Tadija Dragićević sa 23 poena, Lemb je dodao 17, a Subotić 16. U ekipi Cibone Krušlin je ubacio 14, a Rozić 11 poena.

Šampion BiH poražen je u Laktašima u meču 13. kola ABA lige od slovenačkog prvaka Tajfuna 71:82.

Pribojavali su se košarkaši i stručni štab Igokee dalekometnih šuteva igrača iz Šentjura i taj strah bio je apsolutno opravdan.

Igokea nije imala rješenje za igru Tajfuna i šuteve van linije 6,75, odakle su gosti u prvom poluvremenu ubacili više poena nego domaćini ukupno!

Veliku prednost Slovenci su napravili već u prvoj četvrtini, kada su domaći košarkaši šutirali 1/9 za tri poena. Ovaj period igre Tajfun je riješio u svoju korist rezultatom 16:24 i tako najavio uspješno veče u Laktašima.

Slovenačka ekipa dominirala je i u drugih 10 minuta, a sjajno su gosti iz Šentjura šutirali za tri poena (11/18). Jedini raspoložen u redovima Igokee bio je Miloš Dimić, strijelac 13 poena u prvom poluvremenu.

Početkom drugog poluvremena Igokea je konačno došla do daha. Serijom 7:0 "igosi" su smanjili zaostatak ne dozvolivši gostima puna dva minuta da postignu koš.

Ipak, kratko je trajala ta serija domaćih košarkaša. Ponovo su se razigrali Slovenci, nastavili trojkama da zatrpavaju koš Aleksandrovčana i u odlučujućih 10 minuta meča ušli s prednošću od 12 poena, 66:54.

Iako je Igokea i u posljednjoj dionici postigla više poena od rivala, bilo je to nedovoljno da se ozbiljnije zaprijeti Tajfunu. Sjajan šut gostiju za tri poena nastavljen je i u četvrtoj četvrtini, a na kraju taj procenat iznosio je 45 odsto, odnosno 17 pogođenih trojki iz 38 pokušaja.

Bilo je to više nego dovoljno za trijumf Slovenaca 82:71, ukupno četvrti na posljednjih pet utakmica, dok je Igokea upisala treću neuspjeh u nizu.

sutjeska – Zadar

Tabela: Budućnost 11-2, Crvena zvezda 9-3, Cedevita 9-3, Mega Leks 9-3, Zadar 7-6, Tajfun 6-7, Igokea 5-8, Krka 6-6, Olimpija 5-8, Partizan 5-8, Sutjeska 4-9, Cibona 4-9, Metalac 4-8.