АБА: Будућност разбила Цибону за скор 11-2, Игокеа ''одувана''!

Кошаркаши Будућности декласирали су Цибону у Загребу са 91:69, у 13. колу АБА лиге. Словеначки шампион Тајфун надиграо је најбољу екипу БиХ и славио у Лакташима против Игокее 82:71.

Кошарка 06.12.2015 | 09:40

Тим Луке Павићевића је тако обезбедио прво место и после ове рунде, пошто сада има скор 11-2, односно две победе више од Црвене звезде, Цедевите и Мега Лекса.

Будућност је у трећој деоници преломила меч у Загребу (26:7), а на крају је убацила 17 тројки из 33 покушаја. Најбољи је био Тадија Драгићевић са 23 поена, Лемб је додао 17, а Суботић 16. У екипи Цибоне Крушлин је убацио 14, а Розић 11 поена.

Шампион БиХ поражен је у Лакташима у мечу 13. кола АБА лиге од словеначког првака Тајфуна 71:82.

Прибојавали су се кошаркаши и стручни штаб Игокее далекометних шутева играча из Шентјура и тај страх био је апсолутно оправдан.

Игокеа није имала рјешење за игру Тајфуна и шутеве ван линије 6,75, одакле су гости у првом полувремену убацили више поена него домаћини укупно!

Велику предност Словенци су направили већ у првој четвртини, када су домаћи кошаркаши шутирали 1/9 за три поена. Овај период игре Тајфун је ријешио у своју корист резултатом 16:24 и тако најавио успјешно вече у Лакташима.

Словеначка екипа доминирала је и у других 10 минута, а сјајно су гости из Шентјура шутирали за три поена (11/18). Једини расположен у редовима Игокее био је Милош Димић, стријелац 13 поена у првом полувремену.

Почетком другог полувремена Игокеа је коначно дошла до даха. Серијом 7:0 "игоси" су смањили заостатак не дозволивши гостима пуна два минута да постигну кош.

Ипак, кратко је трајала та серија домаћих кошаркаша. Поново су се разиграли Словенци, наставили тројкама да затрпавају кош Александровчана и у одлучујућих 10 минута меча ушли с предношћу од 12 поена, 66:54.

Иако је Игокеа и у посљедњој дионици постигла више поена од ривала, било је то недовољно да се озбиљније запријети Тајфуну. Сјајан шут гостију за три поена настављен је и у четвртој четвртини, а на крају тај проценат износио је 45 одсто, односно 17 погођених тројки из 38 покушаја.

Било је то више него довољно за тријумф Словенаца 82:71, укупно четврти на посљедњих пет утакмица, док је Игокеа уписала трећу неуспјех у низу.

сутјеска – Задар

Табела: Будућност 11-2, Црвена звезда 9-3, Цедевита 9-3, Мега Лекс 9-3, Задар 7-6, Тајфун 6-7, Игокеа 5-8, Крка 6-6, Олимпија 5-8, Партизан 5-8, Сутјеска 4-9, Цибона 4-9, Металац 4-8.