ABA: Igokea vodila, ali izgubila u Zadru!

Iako je nakon prvih 20 minuta Igokea protiv Zadra imala prednost od šest poena, bh. šampion doživio je poraz 60:69. Katastrofalna igra u nastavku i svega 21 poen Aleksandrovčana u drugom poluvremenu.

Košarka 30.11.2015 | 20:20

Igokea je u Zadru doživjela poraz 60:69, iako se nakon prvih 20 minuta igre činilo da će tim Željka Lukajića doći do treće ovosezonske gostujuće pobjede u ABA ligi.

ZADAR - IGOKEA 69:60 (14:22, 19:17, 17:6, 19:15)

U duelu 12. kola, pred 3.000 gledalaca u dvorani "Krešimir Ćosić", Aleksandrovčani su odigrali veoma dobro prvo poluvrijeme, dok su u nastavku potpuno podbacili. Postigli svega 21 poen za 20 minuta igre, od čega samo šest u trećoj dionici meča.

Bili su to presudni trenuci meča. Zadrani su krajem treće i početkom četvrte dionice uspjeli da stignu i prestignu zaostatak i tu prednost nisu ispuštali do kraja meča. Naprotiv, ona je rasla iz minuta u minut, dok neraspoloženi "igosi" nisu mogli da pogode skoro ništa.

Ipak, ako je nešto pozitivnog iz ovog meča, to je povratak na teren nakon povrede, odnosno debi Nemanje Krstića. Za nešto manje od 12 minuta na terenu, nekadašnji reprezentativac Srbije postigao je 13 poena, uz perfektan šut iz igre - 3/3 trojke i 2/2 za dva poena.

Krstića je pratio Miloš Dimić sa takođe 13 poena, Miloš Komatina i Ivan Radenović susret su završili sa po sedam skokova, ali uz slab košgeterski učinak.

U redovima Zadra Ivan Ramljak postigao je 12, a uz njega jedino je još dvocifren bio Filip Kraljević sa 10 poena.

Igokei je ovo bio sedmi poraz u 12 mečeva, a u narednom kolu u Laktaše stiže Tajfun.

Mega Leks - Krka 84:77 (71:71)

TABELA: Budućnost 10-2, Cedevita 9-3, Mega 9-3, Zvezda 8-3, Zadar 7-5, Krka 6-6, Igokea 5-7, Olimpija 5-7, Tajfun 5-7, Cibona 4-7, MZT 4-8, Partizan 4-8, Metalac 4-8, Sutjeska 3-9.