Pariz: Novak, kao najmlađi, nastavlja odbranu trona!

Novak Đoković od 19.30 sa Tomašom Berdihom igra meč četvrtfinala turnira iz Masters 1000 serije u Parizu.

Tenis 06.11.2015 | 16:20
Pariz: Novak, kao najmlađi, nastavlja odbranu trona!

Novak u prva dva meča u Francuskoj nije bio superioran kao na turneji u Kini, ali nije izgubio set u duelima sa Belučijem i Simonom.

Time je Novak postavio lični rekord od 26 uzastopno osvojenih setova, a prethodno je imao serije od 24, 22 i dva puta po 18.

Sa Berdihom, trenutno petim teniserom sveta, srpski teniser igrao je 21 put i dobio je 19 mečeva, uključujući i oba ove sezone – u Dubaiju je bilo 6:0, 5:7, 6:4, a u Monte Karlu 7:5, 4:6, 6:3.

Pobednik tog meča u polufinalu će igrati sa boljim iz okršaja Stan Vavrinka – Rafael Nadal. Španac je spasao meč loptu u duelu sa Andersonom, a bolji od Vavrinke bio je u 13 od 15 međusobnih okršaja.

Poslednji put sastali su se nedavno u Šangaju, tada je Vavrinka bio očajan i uzeo je samo tri gema – sada možemo da očekujemo znatno veću borbu, a Stan je ove sezone dobio Rafu u Rimu sa 7:6 (9-7), 6:2.

Titulu brani Novak Đoković, koji je bio šampion i 2013. godine, a sada je najmlađi od svih četvrtfinalista.

Komentari / 0

Ostavite komentar