Video - Kup RS: Radnik preko Sutjeske do osmine finala!

Fudbaleri Radnika iz Bijeljine, koji su Kup Republike Srpske osvajali 2010, 2013. i 2014. godine, plasirali su se u osminu finala ovog takmičenja, nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca u duelu sa prvoligašem Srpske Sutjeskom iz Foče.

Fudbal 01.10.2015 | 11:00

U pretposljednjem meču šesnaestine finala Kupa Republike Srpske Radnik je kao gost bio uspješniji od prvoligaša Srpske Sutjeske iz Foče.

U regularnom dijelu susreta rezultat je bio 1:1, a tim iz Bijeljine, koji je ovo takmičenje osvajao već tri puta (2010, 2013. i 2014. godine), u narednu fazu takmičenja prošao je nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca.

Na svom debiju u dresu Radnika, gol je postigao mladi Abdurahman Beširović, kada je u 49. minutu na najbolji način završio sjajnu akciju gostiju. Ipak, petnaestak minuta kasnije Fočaci su stigli do izjednačenja, i to golom Nikole Danilovića.

Do kraja susreta nije bilo golova, pa se pristupilo penal lutriji, a više sreće imali su Semberci. Precizni su bili Dejan Maksimović, Ademin Hadžić, Adnan Barjaktarević i Aleksandar Vasić, dok su u redovima domaćih golove postigli jedino Dejan Drakul i Nikola Mojović.

Radnik se tako pridružio ekipama koje su nešto ranije izborile plasman u drugi krug najmasovnijeg takmičenja Srpske, dok će posljednji učesnik osmine finala biti poznat 7. oktobra, kada je na programu duel Modriča Maksime i Kozare iz Gradiške.

Podsjetimo, branilac trofeja Rudar Prijedor eliminisan je već na startu od Proletera iz Teslića.