SLS: Rad iznenadio Vošu, Novi Pazar opet ''bije''!

Fudbaleri Rada savladali su Vojvodinu u Novom Sadu u okviru desetog kola Superlige Srbije, pobedio je i Novi Pazar, a četiri utakmice su završene remijem.

Fudbal 20.09.2015 | 12:00

“Građevinari“ su bili u rezultatskom zaostatku veći deo meča, ali su u finišu uspeli da postignu drugi gol i preokretom stignu do tri boda.

U Gornjem Milanovcu je domaći tim odolevao napadima Radnika sve do sudijske nadoknade vremena, kada su gosti postigli izjednačujući pogodak i osvojili jedan bod.

Minimalnu pobedu zabeležio je Novi Pazar, savladan je OFK Beograd golom Predraga Pavlovića, a u mečevima između Javora i Čukaričkog, Mladosti i Voždovca, odnosno Spartaka i Borca nije bilo golova.

Vojvodina i Rad su svoj meč počeli u 18.00, domaći su poveli golom Nastića u 19. minutu, a devet minuta kasnije je smanjio Aleksandar Trninić, što je bio rezultat s kojim se otišlo na poluvreme.

Promene rezultata nije bilo do 85. minuta, kada je Rad postigao drugi pogodak, odličan kontranapad je završen na pravi način, Aleksandar Lutovac je bio realizator i doneo pobedu gostujućoj ekipi.

Prvi gol na mečevima koji su počeli u 19.00 postigla je ekipa Metalca, Vladimir Otašević je realizovao odličnu akciju saigrača, Mladenovića i Bukorca i bez većih problema savladao čuvara mreže Radnika.

U Gornjem Milanovcu su za dva minuta viđena dva pogotka, najpre je Stefan Bukorac povisio na 2:0, da bi već posle manje od 180 sekundi nadu Radniku doneo Milan Ćulum, a u 92. minutu je ponovo bio precizan za 2:2.

Posle čak četiri ofsajd pozicije i tri šuta u okvir gola Novi Pazar je u 26. minutu uspeo da stigne do prednosti u duelu sa OFK Beogradom. Predrag Pavlović je iskoristio prodor Kostića po levom boku i matirao golmana Čupića. Taj gol doneo je nova tri boda timu iz Novog Pazara.