BL: Mali donio pobjedu Majncu!

Ekipa Majca stigla je na otvaranju petog kola Bundeslige do treće pobede, pošto je posle preokreta savladala Hofenhajm – 3:1 (1:1).

Fudbal 19.09.2015 | 12:40

Domaćin se ovom pobedom probio na treće mesto na tabeli sa devet bodova, dok su gosti nastavili sa očajnim igrama, pa su posle četvrtog poraza ostali 19. sa samo jednim bodom.

Apsolutni junak pobede Majca bio je Junus Mali – pošto je het-trikom anulirao vodeći pogodak Džonatana Šmita u 13. minutu i doneo svom timu trijumf.

Hofenhajm je poveo posle kontre, kada je Polanski divno uposlio Šmita, a ovaj lako poslao loptu u mrežu domaćih. Međutim, samo pet minuta kasnije, Klemens je odložio loptu do 23-godišnjeg veziste, a ovaj posle driblinga lepo pogodio bliži ugao.

Tim rezultatom otišlo se na odmor, da bi Nemac najavio pobedu i het-trik u 61. minutu, a ovoga je puta, takođe posle driblinga, fenomenalno poslao loptu u gornji desni ugao, sa kontra roglja šesnesterca.

Nastavio je Majnc da napada u talasima, a Mali je sedam minuta posle drugog postigao i treći pogodak. Visokim presingom su oduzeli loptu rivalima, lepo kombinovali po levom krilu, a junak večeri iz drugog pokušaja uspeo da mrežu i potvrdi pobedu.