JSL: Partizan šampion, poraz Zvezde, ugroženo 2. mjesto!

Fudbaleri Partizana novi su šampioni Srbije, a titulu su obezbedili pobedom nad Napretkom u Kruševcu sa 2:0 (0:0) u 28. kolu Jelen Superlige. Fudbaleri Radničkog 1923 pobedili su Crvenu zvezdu na stadionu "Rajko Mitić" sa 2:1. Fudbaleri Čukaričkog pobedili su Jagodinu sa 1:0, a tim rezultatom završene su još dve utakmice.

Fudbal 13.05.2015 | 21:00

Crno-beli su trijumf obezbedili u drugom poluvremeu golom Branka Ilića u 26. minutu i Andrije Živkovića na devet minuta do kraja.

To je 26. titula nacionalnog prvaka za crno-bele, a sedma u poslednjih osam godina.

Partizan je bio superioran tokom najvećeg dela prvenstva, na proleće se izborio i sa odlascima ključnih igrača poput Škuletića i Lazovića, pa je više nego zasluženo ponovo prvak države.

Prvo poluvreme utakmice u Kruševcu nije donelo mnogo uzbuđenja. Najbolju priliku imao je Napredak u 16. minutu, ali dobru kontru domaćina nije realizovao Nikola Trujić, pošto je njegov udarac sa sedam-osam metara završio preko gola.

Početak drugog dela igre obeležili su uglavnom udarci sa distance, koji nisu ugrozili golmane nijedne od ekipe.

Partizan je do prednosti došao pošto je Nikola Drinčić iz slobodnog udarca sa oko 40 metara centrirao, a Ilič je bio najviši u skoku i glavom je poslao loptu u mrežu. Napredak je umalo u 77. minutu došao do izjednačenja, ali je Trujić udarcem sa ivice kaznenog pogodio samo stativu.

Konačan rezultat utakmice u Kruševcu postavio je Živković, koji je posle proigravanja Nemanje Kojića ostao sâm u kaznenom prostoru i lako savladao golmana Napretka.

Strelci za Kragujevčane bili su Željko Goljović u 41. i Dušan Stević u 67. minutu, dok je jedini gol za 'crveno-bele' postigao Mihajlo Ristić iz penala u 82.

Gosti, koji drže poslednje mesto tabele i sledeće sezone će igrati u Prvoj ligi Srbije, u duelu sa Zvezdom su igrali u rezervnoj garnituri dresova 'crveno-belih', pošto su u Beograd doneli samo crvene dresove.

Zvezda je protiv Radničkog imala mnogo više šansi od gostiju, ali su Kragujevčani uspeli da iskoriste kikseve izabranika Nenada Lalatovića u odbrani. 'Crveno-beli' su čak 25 minuta imali igrača više na terenu, pošto je Nikola Kovačević dobio drugu javnu opomenu, ali to nisu iskoriste, štaviše, ubrzo su primili i drugi gol.

Radnički je u Beogradu došao do tek četvrte pobede ove sezone, ali ga ona neće spasti ispadanja iz Jelen Superlige, pošto ima 18 bodova, a prvi tim iznad crte - Napredak deset više. Do kraja sezone ostala su još dva kola, pa je Zvezdi posle poraza od Kragujevčana ugrožena druga pozicija, pošto joj je Čukarički prišao na samo bod zaostatka.

Radnički je minimalnim rezultatom bio bolji od Borca, dok je Novi Pazar slavio protiv Voždovca.

U utakmici sa najviše golova, Mladost je slavila protiv OFK Beograda sa 4:2, dok je jedan gol manje viđen u pobedi Spartaka nad Donjim Sremom, u utakmici koja je završena rezultatom 3:2, a koja se našla u centru pažnje zbog kontroverznog finiša.

Čukarički je u Jagodini slavio golom Stojiljkovića u 71. minutu i tako zadržao šanse u borbi za drugo mesto na tabeli sa Crvenom zvezdom. Izabranici Vladana Milojevića dva kola pre kraja sezone imaju bod manje od ‘crveno-belih’ i utakmicu više.

Strelac jedinog gola za Novi Pazar protiv Voždovca bio je Jevtović u 28. minutu, dok je Radničkom pobedu nad Borcem doneo Zemuljanin na isteku sat vremena igre.

U Lučanima je viđen trijumf domaćeg tima, a gosti su se probudili pri vođstvu Mladosti sa 3:0. Tešić je doneo domaćinu vođstvo u trećem minutu, Frajdej ga je duplirao u 14, da bi Saša Jovanović povisio na 3:0 samo pet minuta kasnije. Na drugoj strani, Ivica Jovanović je primakao ‘Romantičare’ na 3:2, da bi Saša Jovanović otklonio sve sumnje drugim golom u 86. minutu.

Spartak je protiv Donjeg Srema došao do pobede tek u nadoknadi vremena i to pošto su gosti iz Pećinaca uspeli da izjednače u 89. minutu golom Prljevića. Mirković je doneo Donjem Sremu vođstvo u 45. minutu, Maksimović je izjednačio u prvom minutu drugog poluvremena, a preokret domaćinu doneo je Torbica u 77. iz penala. Trijumf i sva tri boda Subotičanima doneo je Lazarević, koji je bio strelac u trećem minutu nadoknade iz penala posle faula nad Kovačevićem, isto kao i kada je prethodni put sudija pokazao na belu tačku.

Kada je sudija pokazao na penal, gosti su hteli da napuste teren, a kada je Lazarević postigao gol, usledio je protest Donjeg Srema. Igrači tima iz Pećinaca su seli na zemlju, nisu hteli da igraju dalje, pa je sudija samo odsvirao kraj.

Spartak je na taj način prestigao Donji Srem u borbi za opstanak i sada se nalazi na poziciji koja vodi u baraž, dok tim iz Pećinaca ima dva boda manje na pretposlednjem mestu.