RUS: Zenitov novi korak ka tituli!

Hulk u 91. minutu kao osmak protiv petaka - Rusi nemaju rešenje za Zenit! Spartak je imao vođstvo, ali je sav trud pao u vodu u sudijskoj nadoknadi - 1:1.

Fudbal 02.05.2015 | 17:40

Sve je išlo na vodenicu Spartaka. Zenit većim delom derbi meča 26. kola Premijer lige nije ličio na ekipu koja je u Rusiji toliko dominatna da više od pet meseci nije izgubila meč od nekog zemljaka. Spartak je imao idealnu šansu, ali je dozvolio da mu ona isklizne iz ruku. Tačnije, sva tri boda mu je oduzeo Hulk, koji je u u prvom minutu sudijske nadoknade shvatio da više nema vremena za bacanje i anulirao raniji pogodak Romula za konačnih 1:1.

Domeniko Krišito mu je je prethodno poslao dugu loptu, a korpulentni Brazilac je primio na grudi, potom kao dete ramenom otresao 1,89 metara visokog štopera Spartaka Žoaa Karlosa i poluvolejom matirao Artema Rebrova.

Kao kad osmak igra protiv drugara tri godine mlađeg brata. Tako je izgledalo.

Gol za Spartak pao je još u 48. minutu kada je Patrik Ebert poslao loptu ka Romulu, a ovaj nadskočio bivšeg prvotimca Mančester Sitija i loptu glavom poslao iza leđa Jurija Lodigina. Da su uspeli da sačuvaju prednost domogli bi se četvrtog mesta koje vodi i u Ligu Evrope. Avaj, Zenit ove sezone nema milosti prema konkurenciji.