PL BiH: Radnik bježi od ''opasne zone''!

Fudbaleri Radnika savladali su Vitez rezultatom 2:0, a osvajanjem tri vrijedna boda Bijeljinci su sve dalje od zone ispadanja.

Fudbal 13.04.2015 | 17:00

U prvom dijelu susreta obje ekipe igrale su prilično izjednačeno, ali je ipak Radnik stigao do vođstva preko Slađana Antića u 16. minutu.

U drugom poluvremenu Vitez je krenuo nešto izraženije prema golu Bijeljinaca, koji su svoju šansu vrebali iz brzih kontri. Plod takve igre je drugi pogodak na utakmici, koji je postigao Stanko Ostojić u 82. minutu. Akcija je krenula od Mladena Žižovića koji je loptu proslijedio Jovanu Vučiniću, koji je centrirao poluvisoku loptu u šesnaesterac Viteza, na nju je natrčao kapiten Stanko Ostojić i volejom je neodbranjivo poslao iza leđa golmana Viteza, Josipa Škorića, za konačnih 2:0.

U narednom 22. kolu Radnik gostuje Slobodi u Tuzli dok Vitez dočekuje sarajevski Željezničar.