FRA: Opet remi Monaka i Sent Etjena!

Fudbaleri Monaka i Sent Etjena igrali su nerešeno 1:1 u prvoj utakmici 31. kola Lige 1 na stadionu “Luj II”.

Fudbal 04.04.2015 | 11:00

Monako i Sent Etjen su i u prvom međusobnom duelu ove sezone igrali nerešeno, pa su posle novog remija ostali na istoj distanci.

‘Kneževi’ su četvrti na tabeli Lige 1 sa 54 boda, jednim više od svog rivala u ovom kolu, ali imaju utakmicu manje.

Gosti su u Monaku poveli preko Melvuta Erdindža u 62. minutu, da bi šest minuta kasnije Entoni Marsijal doneo remi ‘Kneževima’. Marsijal je u igru ušao samo dva minuta ranije, umesto Mateusa Karvalja, pa se ispostavilo da je to bio potez koji je rešio utakmicu.

Do kraja utakmice oba tima su imala šanse za trijumf, ali su odbrane odlično reagovale, pa je utakmica završena podelom bodova.

Posle remija Monaka i Sent Etjena, vodeći Pari Sen Žermen i petoplasirani tim deli samo šest bodova. Međutim, ‘Kneževi’ su ti koji bi mogli ozbiljno da se umešaju u borbu na vrhu, kada odigraju svoj zaostali duel sa Monpeljeom, pošto imaju pet bodova manje od ‘Svetaca’, a trenutno isti broj utakmica.

Pari Sen Žermen u derbiju kola gostuje trećeplasiranom Olimpiku iz Marseja, koji ima dva boda manje od Parižana, dok Olimpik iz Liona, koji drži drugo mesto, gostuje Genganu.