HOL: Za kraj kola Utreht torpedovao AZ!

Sa Utrehtom nikada niste načisto! Šest projektila završilo u mreži Alkmara! Nemanja Gudelj i saigrači prošli kao bosi po trnju.

Fudbal 09.03.2015 | 11:20

Utreht je ponovo odigrao još jedan ludi meč, posle Dordrehta, šest projektila je završilo i u mreži AZ Alkmara za drugi vezani trijumf i uplovljavanje u mirnu luku – 6:2.

Praktično već posle 17. minuta sve je bilo gotovo. Jansen, Diemers i Haler sa penala pobrinuli su se za veliko vođstvo i bilo je jasno da će gosti iz Alkmara pretrpeti poraz posle dve vezane pobede.

U nastavku igre gosti su se malo probudili preko Johansona, ali samo su još više razjarili Utreht. Haler je ponovo bio precizan sa bele tačke i tako učestvovao u sedam od poslednjih devet golova domaćina (pet pogodaka i dve asistencije), dok je AZ posle 84 utakmica u Erediviziji napravio dva penala na jednom meču. Peterson je postigao četvrti gol i najavio debakl gostiju, Markietu je bilo žao rivala pa je postigao autogol, ali Duplan se potrudio da se gosti vrate kući u velikoj tišini.