PL: Rijetko se dešava, ali - svi favoriti dobili!

Fudbaleri Mančester sitija konačno su slavili nakon četiri uzastopne utakmice bez pobede i kao gosti savladali Stouk sa 4:1, dok je Sautempton odigrao 0:0 sa Vest Hemom kod kuće. Čelsi je slomio otpor Evertona tek u 89. minutu za pobedu od 1:0, a Junajted je protiv Barnlija trijumfovao sa 3:1.

Fudbal 11.02.2015 | 23:40

Otišao je Čelsi na gostovanje Evertonu kao suvereni lider Premijer lige, ali se suočio sa odlično raspoloženim Timom Hauardom. Ređali su su pokušaji velikog broja igrača, Ivanović i Matić su bili nekoliko puta opasni po "karamele", a američki čuvar mreže bio je rešen da pokvari debi Huanu Kvadradu u dresu londonskog tima.

Na kraju mu nije uspelo, posle jednog boksovanja lopte loptu je dočekao Vilijan, i iz prve poslao tik uz stativu za trijumf u 89. minutu.

Po velikom slavlju videlo se koliko je velika napetost bila na Stamford Bridžu, nije bilo "plavcima" svejedno ni kada je poništen gol pošto je lopta nakon Matićevog udarca zakačila Ivanovića u ofsajdu, ali su na kraju došli do vrednih bodova.

Meč za Mančester junajted protiv Barnlija praktično je počeo prinudnom izmenom, već u petom minutu povređenog Džonsa zamenio je Smoling, i to kako - posle samo 22 sekunde na terenu zatresao je mrežu za vođstvo, čime je postao drugi najbrži strelac rezervista u ovoj sezoni (Sami Ameobi za Njukasl postigao pogodak za samo osam sekundi).

Iako je Ings izjednačio u 12. minutu kada je odbrana Junajteda "uhvaćena" na spavanju, Smoling je obezbedio prednost pred odlazak na pauzu, i to za ulazak u istoriju kluba, kao prvi rezervista koji je dao dva gola za poluvreme posle Ronalda, Van Nistelroja, Bekama, Skolsa, Forlana i Solskjera.

Da dileme oko ishoda ne bude, pobrinuo se Robin van Persi, iz penala koji je iznudio Anhel di Marija u 82. minutu.

Čelsi je počeo da odmiče u trci za titulu i "građani" su se probudili u poslednjem trenutku, iako je delovali da agonija može da se nastavi, ali se Serhio Aguero pobrinuo da tako ne bude uz jednu malu mrlju - pokušao je da "odglumi" Dijega Maradonu i rukom postigne gol što sudijama nije promaklo, već su ga kaznili žutim kartonom.

Siti je poveo u 33. minutu kada je sjajni argentinski napadač iskosa sa desne strane pogodio suprotan ugao, da bi Stouk izjednačio samo pet minuta kasnije pošto je Piter Krauč u svom maniru glavom zatresao mrežu.

Samo 10 minuta igre u nastavku bilo je dovoljno gostima da ponovo povede - Nasri je idealno centrirao sa desnog krila, a Milner bio na pravom mestu i udarcem glavom poslao loptu iza leđa Begovića.

Serhio Aguero je rešio sve dileme oko pobednika pošto je iz penala koji je iznudio David Silva povisio na 3:1, da bi konačan rezultat postavio Samir Nasri u 76. minutu nakon solo prodora i udarca sa distance u donji levi ugao.

Naš reprezentativni levi bek Aleksandar Kolarov odigrao je ceo meč za Siti.

Srpski tandem iz Sautemptona je odlukom trenera Ronalda Kumana susret sa Vest Hemom počeo na klupi, Dušan Tadić je ušao umesto Elije u 63, Filip Đuričić je dobio priliku da debituje u poslednjih devet minuta, a "čekićari" su uspeli da odnesu bod.

"Svecima" nije pomoglo ni što su imali čak 17 udaraca ka golu rivala, ni to što su pola sata imali igrača više, pošto je gostujući golman Adrijan prilikom povlačenja sa Maneom uhvatio loptu izvan kaznenog prostora i dobio crveni karton.

Veteran Jusi Jakelainen je zamenio Karltona Kola i do kraja sačuvao mrežu, pa je petoplasirani Arsenal prišao Sautemptonu, ujedno i mestu koje vodi u Ligu šampiona, samo na bod zaostatka.