Ko je smio odbiti Arkana?!

"Od Arkana nisi mogao da odeš svojevoljno. Isto kao što se dolazilo za trenera Obilića, nije bilo odbijanja", rekao je Dragan Okuka, kandidat za selektora seniorske reprezentacije Bosne i Hercegovine.

Fudbal 05.12.2014 | 17:00
Ko je smio odbiti Arkana?!

Dragan Okuka jeste kandidat za selektora Bosne i Hercegovine, ali su male šanse da zaista sedne na klupu "zmajeva". I to zbog razloga koji nemaju veze sa fudbalom.

On je već razgovarao sa potpredsednikom FS BiH Ivanom Beusom i članom komisije za izbor selektora Seadom Kajtazom oko mogućnosti da bude naslednik Safeta Sušića.

"Njih je interesovala moja fudbalska filozofija, razmišljanje... jer je ovo težak momenat za fudbal BiH. Rekao sam im da imam viziju, ali i uverenje da možemo možda otići dalje, iako je dosta teška situacija", izjavio je srpski stručnjak za "Avazov Sport".

Ipak, najveći kamen spoticanja u njegovom imenovanju za selektora "A" selekcije BiH je činjenica da je krajem devedesetih sedeo na klupi Obilića.

Tada je vlasnik kluba bio Željko Ražnatović Arkan.

"Obilić sam trenirao 11 meseci. Rat je učinio svoje. Ja sam došao u Srbiju i glupo bi bilo pravdati se, šta i kako? Bio sam trener Obilića, to nije tajna. Kad mi je bilo najslađe, smenio me je uoči utakmice s Bajernom. Tad mi je bilo mnogo teško, ali na neki način, bio sam rasterećen. Jer, od Arkana nisi mogao da odeš svojevoljno. Isto kao što se dolazilo za trenera Obilića, nije bilo odbijanja", naglasio je Okuka (60).

Srpski trener tokom igračke karijere nosio je dres mostarskog Veleža, Leotara iz Trebinja i švedskih klubova Orebro i Motala. Upisao je i devet nastupa za U-21 i U-23 selekcije reprezentacije SFR Jugoslavije, a trenerskim poslom počeo je da se bavi u Bečeju, 1994. godine.

Pod njegovim vođstvom, "vitezovi" sa stadiona Miloš Obilić postali su prvi tim od rata koji je osvojio titulu šampiona Srbije mimo "večitih rivala".

Radio je pre Obilića i u Čukaričkom, a posle odlaska sa Vračara vodio je podgodičku Budućnost (1998/99), Vojvodinu (1999/2000), Legiju iz Varšave (2000/03), mladu reprezentaciju Srbije (2005/06), Vislu iz Krakova (2006), Omoniju (2007), Lokomotivu iz Sofije (2008-10), Kavalu (2010), Cjansu (2011-13) i Čančun (2014).

Koliko će mu saradnja sa Ražnatovićem smanjiti šanse da postane selektor dokazano je i u aprilu ove godine, kada trener šampionske generacije Crvene zvezde Ljupko Petrović nije mogao na klupu Sarajeva zbog navodne fotografije sa komandantom paravojne formacije "Srpska dobrovoljačka garda".

Iako je naknadno utvrđeno da je to bila fotomontaža, Petrović nije seo na klupu Sarajlija.

Komentari / 2

Ostavite komentar
Name

Md

05.12.2014 18:47

Ne razumijem Srpske trenere zasto trce da budu treneri Sarajevu bar da je neki poznat klub u EU, njima bi dobro dosao Mustafa Ceric kao trener.

ODGOVORITE
Name

istocno sarajevo

05.12.2014 19:05

Da si pametan ponosio bi se time sto si trenirao Arkanov klub

ODGOVORITE