PSŽ dobio Lans u gostima

Fudbaleri Pari Sen Žermena ostvarili su pobedu na gostovanju Lensu rezultatom 3:1, u prvoj utakmici 10. kola francuske Lige 1.

Fudbal 18.10.2014 | 14:05

Pari Sen Žermen je tako stigao do četvrtog trijumfa u prvenstvu i popeo se na drugu poziviciju na tabeli sa 18 bodova, četiri manje od Marseja.

Lens je ostao u opasnoj zoni sa samo osam osvojenih bodova.

Aktuelni šampion uspeo je da stigne do trijumfa, iako je već od 10. minuta gubio pogotkom Kulibalija. Ipak, preokret je usledio već do 34. minuta, a strelci za Parižane bili su Joan Kabaj i Maksvel.

Tim rezultatom otišlo se na odmor, a drugo poluvreme počelo je drugim žutim kartonom i isključenjem za desnog beka domaćih Gbamina.

On je dobio drugu javnu opomenu zbog sumnjivog faula nad Kavanijem, a Urugvajac mu je veoma brzo uktao šou. Postigao je gol sa penala, a zbog proslave gola i imitiranja pucanja iz puške dobio je žuti karton.

Kada mu je sudija pokazivao opomenu, on ga je uhvatio i zbog toga dobio drugi žuti karton, zbog čega je isključen.

To je bio i konačan rezultat, a do kraja meča Lens je ostao sa devetoricom igrača na terenu, pošto je nekoliko minuta posle Kavanija isključen i Lemoan.