Tadić: Moramo zaustaviti partokratiju
Kandidat Saveza za promjene za predsjednika Srpske Ognjen Tadić poručuje da OHR treba da bude ugašen, te da će se postarati da Srpska izmiruje svoje obaveze prema međunarodnoj zajednici i da bude poštovana kao članica zajednice naroda, dok ide ka evropskoj budućnosti...
Republika Srpska 05.10.2014 | 10:45
Kandidat Saveza za promjene za predsjednika Republike Srpske Ognjen Tadić poručuje da će "partijska država biti mrtva onog časa kada stupi na vlast" i zalaže se za "slobodnu, demokratsku, pravnu, ekonomski održivu i društveno odgovornu Srpsku".
"Ekonomske odluke uzimaće u obzir potrebe građana i nacionalne interese, a ne bankovne račune i lične želje nekolicine ljudi, bliskih vladajućoj partiji. Moramo učiti iz Vučićevog uspjeha u Srbiji i oblikovati naš pristup po uzoru na njegovu borbu protiv korupcije", navodi Tadić u intervjuu Srni.
Tadić želi da Srpsku predstavlja "dostojanstveno pred međunarodnom zajednicom i da služi kao uzor omladini naše nacije" te da se uvjeri da ljudi," koliko god da se pate svakoga dana, nisu izgubili nadu da će stvari krenuti na bolje".
"Najvažnije od svega je da ćemo početi da provodimo SDS-ov ekonomski program. Napravili smo niz kvalitetnih mjera osmišljenih za podsticanje industrijskog i poljoprivrednog sektora i ozdravljenje fiskalnog sistema.
Mjere podrazumjevaju i stvaranje novih radnih mjesta, formiranje kancelarije za brzi odgovor, racionalizaciju javnog sektora, stvaranje fonda za poljoprivredni podsticaj kako bi se povećao izvoz", navodi Tadić.
On smatra da je potrebno postići konsenzus o ekonomskim pitanjima i ocjenjuje da je "ekonomska situacija katastrofalna, da je siromaštvo u porastu, kao i nezaposlenost, da je javni dug astronomski, a plate koja porodice zarađuju jedva mogu da pokriju polovinu osnovne potrošačke korpe".
"Nije čudo što je svaki deseti stanovnik u posljednjih osam godina napustio Srpsku. Sela se prazne i zato što narod bježi u gradove u potrazi za boljim životom, a upis u osnovne škole je opao za 20 odsto. To znači da mlade porodice napuštaju zemlju, a bez njih nemamo budućnosti", navodi Tadić.
On poziva glasače da izađu na izbore i ocjenjuje da "ova zemlja ne može da priušti sebi još četiri godine Dodikove vlasti". "Imam potpuno povjerenje u naš sadašnji tim - oni su najbolji izbor za glasače i želimo da svi dođu i podrže nas 12. oktobra", rekao je Tadić.
Kadnidat Saveza za promjene poručuje da OHR treba da bude ugašen, te da će se postarati da Srpska izmiruje svoje obaveze prema međunarodnoj zajednici i da bude poštovana kao članica zajednice naroda, dok ide ka evropskoj budućnosti.
On smatra da "sadašnja vlast nudi samo obične fotografije iz Moskve, i to pred izbore", te da one "ne mogu da budu zamjena za osam godina potpunog neuspjeha u ekonomskom razvoju".
"Treba nam vlast koja će od Rusije i Zapada napraviti naše istinske ekonomske partnere. Moramo privući strane investitore iz svih dijelova svijeta koji mogu da ulože svoj kapital, kako bismo iskoristili talenat naših ljudi i prirodna bogastva Republike Srpske", navodi Tadić za Srnu.
On ocjenjuje da se to može uraditi ako se "stavi interes naroda ispred svega i prestane koristiti Srpska kao partijska država u službi Dodika i njegovih bliskih saradnika" i tvrdi da "ima previše korupcije i nepotizma što plaši investitore".
Tadić ima "izuzetno poštovanje prema Vučiću i prema svim velikim stvarima koje je njegova vlada učinila" i navodi da je to "velika inspiracija".
"Planiramo da pobijedimo na ovim izborima, zahvaljujući našem programu i na osnovu onoga što nudimo narodu ove zemlje: promjene i priliku za bolji život. Ne računamo na jeftini pi-ar slikajući se sa Vučićem ili Putinom tri sedmice prije izbora kao što je to Dodik uradio.
Što se tiče odnosa sa Beogradom, poslije naše pobjede, radićemo marljivo na zajedničkim ekonomskim projektima da bismo obezbijedili ekonomski rast i ugledaćemo se na njihovu borbu protiv korupcije", navodi Tadić
"Najvažnije je da ojačamo ekonomiju - to je najbolji način da imamo stabilnu i bezbjednu Republiku Srpsku. Želim da krenemo za evropskom budućnošću i težimo ka tome da od Srpske napravimo državu koja će biti slobodna, demokratska, pravna, ekonomski održiva i društveno odgovorna", zaključuje Tadić.
Izvor: SRNA
Komentari / 25
Ostavite komentarRecite vi meni
05.10.2014 08:47Recite vi meni koja sada moraš biti budala da pored ovog čovjeka glasaš za Dodika?
ODGOVORITEbanjaluka
05.10.2014 09:02Svak čast Ognjene i na ponašanju i na programu, ali moraš da znaš da prvo treba Republiku Srpsku očistiti od bolesti "crvenih kmera" i dati ovom narodu PRAVDU. Moraš znati da ih trebamo uništiti krenuvši od poglavice, da više nikad ne vidimo zlo crvenih. Moraš sve ove lopove i tajkune dobro prodrmati i naplatiti od njih ono što godinama plaćaju. Znaš li da je Delta Holding sada najredovniji i najveći platiša poreza u Srbiji. Ovde kreni od Rusa a za ostale privatne kompanije znaš. Svim srcem smo uz tebe i 13. oktobra ćeš se probuditi kao novi predsjednik Republike Srpske.
ODGOVORITEEl comadante
05.10.2014 09:04Izađite na izbore i glasajte za promjene jedino tako vam može biti bolje.. Probajte animirati one koji ne izlaze na izbore da izađu i donesu promjene, svako može doprinjeti pobjedi Tadića, samo da animirate po dva čovjeka da izadju puno ste učinili.. Nisam stranački aktivan ali želim da krenemo na bolje.. Gledajmo zajedno kako Tadić hapsi Škrbića..
ODGOVORITEСС
05.10.2014 09:10Тадић нема снагу да се бори против оволико непријатеља Републике Српске. Млад је, нема много искуства, предобар је за политику. Самљеће га бјелосвјетски хохштаплери. Желим му све најбоље у животу.
ODGOVORITEVRS RVI
05.10.2014 09:22Razuman čovjek vidi da treba glasati za ovog mladog i pametinog čovjeka. Samo milokradovi poltroni i oni koje je zaposlio mogu glasati za njega. Siguran sam da će Ognjen uraditi sve što može a može dosta.
ODGOVORITEKapetan
05.10.2014 09:23To je to. Evropska budućnost , evropski put. Dakle, za Tadića - za evropu , naprijed SDS
ODGOVORITE€
05.10.2014 09:28Sva ekonomija ove države se svela na reketarenje našeg jos malo bivšeg predsednika.
ODGOVORITEeko
05.10.2014 09:55Narod mora izaci i ko nije izlazio na izbore nikada jedino tako Tadic dobija ..
ODGOVORITEbluka
05.10.2014 10:13OGNJENE SAMO UHAPSI VLASNIKE FIRMI TZV. SISACICE BUDZETA I ODMAH SI PODIGAO PRIVREDU JER DESETAK FIRMI USISA SAV BUDZET. TENDERI SU UVECANI ZA PO DESET PUTA OD REALNE VRIJEDNOSTI TAKO DA JE TO VADJENJE BUDZETSKOG NOVCA PREKO VRLO POZNATIH KRIMI TAJKUNA U RUKE POZNATIH POLITICARA TJ. ORTAKA USTALJENA FORA KOJI ONI NAZVAJU NAPRETKOM. SRETNO OPOZICIJO NAPRIJED DO POBJEDE.
ODGOVORITEzvornik
05.10.2014 10:25Izadjite i glasajte, nemoj te ostati u kucama kao misevi, nemoj te dozvoliti da vas ova banda uplasi ili potkupi za 50 KM da im date glas. Evo ovde u Zvorniku i okolnim selima dele novac, pesak, sljunak, i ostali gradjevinski materijal za glas spasa. Zato ih KAZNITE, jer za ovih 8 godina od vas su napravili bedu i sirotinju dok oni videli ste imaju sve. To je nova demokratija :-)
ODGOVORITEСС
05.10.2014 10:34Зворник је ијекавско говорно подручје, откуд екавица??
ODGOVORITEGavrilo Princip.Velika Srbija
05.10.2014 10:41Puna podrska predsedniku Ognjenu Tadicu. 9 godina nismo culi ovakav program za razvoj Republike nase Srpske. Samo pre toga ocistiti zemlju od crvenih korumpiranih bagri. Da stane Srpska sa Savezom za promjene na svoje noge.
ODGOVORITECNN
05.10.2014 11:07A, sada, neka se pripremi Dodik!!!
ODGOVORITEsokolac
05.10.2014 11:28Narode probudi te se ,ovo je pravi gospodin I zasluzuje pobjedu.
ODGOVORITEEmir Kusturica Dodikovac
05.10.2014 11:31Emir Kusturica se neskriveno i direktno stavio na stranu Milorada Dodika i za Beogradski "Kurir" kaže: "Pobedit će Milorad Dodik". Kusturica se žestoko obrušio na opoziciju.
ODGOVORITEСС-реплика
05.10.2014 12:00ако си ти Србин требаш знати да екавицом прича пола Семберије. Требаш знати да је радио Београд био слушан у пола некадашње БиХ. Требаш знати да је одавно време за престанак подела Српског корпуса по језичким,културним и свим другим пољима.Србин је само Србин без икаквих додатака ма где био и ма шта други за њега говорили.
ODGOVORITEOko sokolovo
05.10.2014 15:34Da, zaustaviti partokratiju, iskorijeniti korupciju i negativnu selekciju. Očistiti policiju, tužilaštva i sudstvo. Ostalo će ići samo po sebi.
ODGOVORITEHAHAHA
05.10.2014 15:57IMA LI VEĆE BIJEDE OD ONIH KOJI GLASAJU ZA DODIKA? TO SU OVCE ZA ŠIŠANJE, NEPISMENI, ILI SA KUPLJENIM DIPLOMAMA. PORED OGIJA DA GLASAJU ZA KABADAHIJE, PRIMITIVCE, ITD SVAŠTA. NAPRED OGNJENE DO POBJEDE, DA MALO BOLJE DIŠEMO KAD OVA BAGRA ODE SA VLASTI.
ODGOVORITEstole
05.10.2014 16:12Nije sporno da Tadic pokazuje izuzetnu retoricnost, britku misao, vrhunsko obrazovanje i visoke manire, ali tesko je time pridobiti obicni narod koji trazi nekog slicnog sebi, da opsuje, zapjeva, popije pivu ispred zadruge, pokaze cupava prsa i podvikne za kakvom snajkom, Tadic to ne moze nauciti jer mu jednostavno ne pristaje.
ODGOVORITEzvornik
05.10.2014 17:18Za CC Sta ti galamis? Kako bi rekao onaj tvoj iz Laktasa:-)
ODGOVORITEСС
05.10.2014 17:35Мој из Лакташа? Погрешна процeна Зворник, СС је члан СДС-а од 1992. године и ниједне друге странке. Тако ће и да остане. СС живи у Семберији и није тачно да пола Семберије прича екавицом. Твој је баја из Лакташа, Зворник воли Милорада и гласа само за њега. Зворничани су чудна фела ал'ајд...
ODGOVORITEДушан
05.10.2014 18:14Овакав начин рада је једноставно неодржив за сам систем и тако се не може више радити, вријеме је да се почне цијенити знање и да се улаже у младе људе који су будућност РС-а, вријеме је за ПРОМЈЕНЕ
ODGOVORITEDragan
05.10.2014 19:34MILE DODIK KRALJ,LEGENDA IIIII DOZIVOTNI PREDSEDNIK R. SRPSKE ZIVEO TI NAMA.BAJA JE BAJAAAAAAA.
ODGOVORITEzvornik
05.10.2014 19:38Za CC Zar ti ja licim na nekog iz SNSD-a? A sto se tice ekavice jbg blizu nam M.Zvornik pa verovatno zbog toga. Al'ajd. Svako dobro :-)
ODGOVORITEdnk
05.10.2014 20:52Em pametan,em posten,em predsjednik!car.
ODGOVORITE