Bešiktaš - strašan tim, al' ne zna da pobjedi!

Crno-beli iz Istanbula samo do boda protiv Rizea (1:1), Demba Ba nije ni igrao.

Fudbal 16.09.2014 | 11:30

Hladno, toplo, pa ponovo hladno. Bešiktaš nikako da uhvati pobednički ritam, u drugom kolu prvenstva Turske uspeo je da iščupa samo bod protiv borbenog Rizea (1:1) i tako razočara navijače uoči početka grupne gaze Lige Evrope, u kome će mu rival biti i Partizan.

Kako je utakmica tekla još je dobro i ispalo po izabranike Slavena Bilića, jer je vezista Olkaj Šahan devet minuta pre kraja postigao izjednačujući pogodak i sprečio poraz, pošto je domaćin početkom drugog poluvremena morao da juri minus.

Prva zvezda istanbulskog tima, Demba Ba, nije bio ni među 18 igrača u protokolu i pretpostavlja se da ga je Bilić odmarao za duel sa grčkim Aterasom u četvrtak.

Bešiktaš je tako nastavio niz nepobedivosti na svom stadionu, dostigavši kotu 14, a zanimljivo je da je taj niz počeo upravo protiv Rizea oktobra prošle godine.

U drugoj utakmici dana, Ahisar je pogocima iskusnog napadača Teofanisa Gekasa spasao bod protiv Sivasa, na čijoj klupi sedi Roberto Karlos.