Španci i Belgijanci "minimalni"

Belgija i Španija ostvarile su 'pristojne' pobjede u prijateljskim utakmicama koje su odigrane sinoć.

Fudbal 08.06.2014 | 12:57

Belgija je u Briselu ugostila Tunis i dosta teško upisala pobjedu. Iako su 90 minuta dominirali u svim segmentima igre bili bolji od protivnika, tek u 89. minutu su dali pobedonosni gol.

U finišu utakmice Dris Mertens je zatresao protivničku mrežu na sjajno proigravanje Nasera Čadlija. Gosti su od 63. minuta igrali bez isključenog Žeme.

Španija se nije pretjerano iživljavala nad El Salvadorom iako je imala 23 udarca prema golu protivnika. . Strijelac vodećeg pogotka u Merilendu bio je David Vilja u 60. minutu, a na početku utakmice je Sesk Fabregas promašio penal. U završnici je Vilja postigao još jedan pogodak za konačnih 2:0.