UEFA izbacila i Turke!

Disciplinska komisija UEFA zabranila je turskim klubovima Sivasu i Eskišehiru da igraju kvalifikacije za Ligu Evrope zbog umešanosti u nameštanje utakmica.

Fudbal 07.06.2014 | 13:10

Oba kluba navodno su namerno izgubili utakmice od šampiona Fenerbahčea u finišu sezone 2010/11, a imaju pravo žalbe Sudu za arbitražu u sportu.

Sivas je sezonu završio kao petoplasirani u prvenstvu Turske i trebalo je da igra od trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope, dok je Eskišehir kao finalista nacionalnog kupa trebalo da krene od drugog kola kvalifikacija.

Njihova mesta najverovatnije će zauzeti Karabuk i Bursa. Titulu prvaka Turske osvojio je Fenerbahče, ali će propustiti učešće u evropskim takmičenjima, zbog dvogodišnje suspenzije iz Lige šampiona, takođe zbog umešanosti u nameštanje utakmica.