Igokea (probosanski) šampion

Košarkaši Igokee odbranili su titulu BH prvaka savladaši večeras na svome terenu ekipu Širokog Brijega 54:51.

Republika Srpska 22.05.2014 | 18:53

Široki je prvi dio igre dobio 17:13, nakon čega su u drugoj četvrtini oba tima pružila slabu partriju. Ipak, na poluvrijeme je Igokea otišla sa dva poena prednosti, a rezultat je glasio 25:23.

U drugom dijelu su oba tima nastavila sa jakom odbranom, a opet su uspješniji bili domaćini koji su u posljednju dionicu utakmice ušli sa četiri poena prednosti (39:35).

U poslednjim minutama susreta Igokea je imala i devet poena prednosti, ali košarkaši Širokog nisu odustajali. Na kraju, nisu ipak imali snage za preokret, te je susret završen pobjedom Igokee 54:51, što je bilo dovoljno za osvajanje novog trofeja.