Стевановићев син потражује од Нове Жељезаре 160 мил. КМ
На данас одржаном рочишту пред Општинским судом у Зеници није донесена коначна одлука о покретању или непокретању стечајног поступка над предузећем Нова Жељезара Зеница.
Република Српска 25.06.2026 | 19:56
Суткиња Сања Павлић ће, након што је данас саслушала комплетан извјештај који је у предстечајном поступку сачинио привремени стечајни управник Јасмин Хаџирашидовић, коначну одлуку донијети у наредна три дана.
Хаџирашидовић је, пак, истакао како остаје при свим наводима из извјештаја који је сачинио на захтјев овог суда, у којем је навео да постоје сви услови за отварање стечаја над овим предузећем, а које захтијева потпуну реорганизацију и прекид интегралне производње челика, која је и обустављена недавним гашењем или престанка рада погона Висока пећ, Агломерација и Челичана.
Предузеће се, истакао је, налази у стању платежне неспособности, а повјериоци потражују око 317.307.000 КМ, од чега је 240.000.000 КМ доспјелих те још 77 милиона КМ недоспјелих потраживања.
Највећи повјериоци су „Феррум“ из Зворника са 160 милиона који је у власништву сина министра саобраћаја и веза РС Зорана Стевановића, Нова Љубија Приједор са 69 милиона, Павгорд с 41 милион КМ, Електропривреда БиХ с 8,2 милиона, Топлана Зеница са 6,5 милиона КМ, Мессер БиХ с 5,4 милиона, Енергоинвест са 4,65 милиона КМ.
Влада Федерације Босне и Херцеговине, која је недавно сачинила Приједлог закона о поступку ванредне управе у привредном друштву Нова Жељезара Зеница, којег су усвојили и заступници оба дома Парламента ФБиХ, има планове за очување интегралне производње челика у Зеници и БиХ те је недавно, Општинском суду Зеница, за ванредну управницу предложила дугогодишњу запосленицу овог предузећа Сену Шарановић.
(Цапитал) Фото: БН/АЛ

Коментари / 26
Оставите коментарРе
25.06.2026 20:16Поред нас могу радити шта хоће, јуче изјава овог господина ,кад жељезничари не добију плату ја више нећу бити министар а влада се задужила у милијардама и подигла субвенцију за 35 милиона ,таман до избора, биће за плате.
ОДГОВОРИТЕ4М
26.06.2026 00:36Какав крмак и други као он млате нашим новцем, не требао им да Бог даа.
лукавица
26.06.2026 01:32Ко је.е Стевановића.Не треба му дати ни марке.
ре
26.06.2026 05:37Па добро,видјецемо ако небуде плата,хоце ли напустити.
Домаћин
25.06.2026 20:24Има ли краја овим лоповима и издајницима?!
ОДГОВОРИТЕдсад
25.06.2026 20:26Добиће шипак. Нека буду сретни ако Тужилаштво и Поскок не покрену поступак против њих.
ОДГОВОРИТЕре
26.06.2026 05:38Као и досад.
Зока
25.06.2026 20:44А где му је син стекао поштеним радом толику капитал има ли ту посла за истражне органе
ОДГОВОРИТЕре
26.06.2026 05:39Није стекао јос,тек је предао да га исплате.
Џассмин
25.06.2026 20:52Па његова фирма је имала промет у 2025 години 20000 марака , откуд сад толики послови
ОДГОВОРИТЕРе
25.06.2026 21:43Тако је кад лоповлук и криминал влада дрзавом,знаци нико постен и цестит у овом сазиву власти немозе бити ни у саставу власти а тек на целу неких предузеца гдје се намирисе добар посао ,сто стецајем ,сто другим врстама пљацки,ту се постављају странацки послусници као вд и тад се одрадују послови а народ остаје без извора прихода јер се њихова предузецс гурсау у стецај и ликвидације
ре
26.06.2026 05:41Ма његова фирма је катастрофа,ал мали је промоцуран .
Недељко
25.06.2026 21:05Ова држава је је опљачкана ,а народ стока ситног зуба ,која за 100 км да свој глас ,па онда кука ! Гологузи комуњарски и атеистички себе називају Србима ,а то не могу бити ни по канону СПЦ ! Ти гологузи су данас милијардери а братстство и јединство у лоповлуку својих народа ! И треба узимати кад смо продане душе !
ОДГОВОРИТЕЗеница
25.06.2026 21:51Ма то треба Федерално тузиластво да се укључи и испита, како је то могуце
Није битно
25.06.2026 21:15Овај цивјек је прије ратс дилови девизе у Зворнику и гле цудс колико су се напљацкали од ове дрзаве Засто је народ гинуо дс ова стока ситног зуба исплива и покраду сто се гидинамс стварсло Гдје јр суд дс испита гдје му је син зарадуо силне милионе
ОДГОВОРИТЕЗа зворничане
25.06.2026 21:16Ово вас ускоро чека.
ОДГОВОРИТЕ+
25.06.2026 21:43Како то неко млати са толиким милионима.
ОДГОВОРИТЕСале
25.06.2026 21:44Па људи моји да ли ви видите ове бројке, коликло новаца потражује син од овог лика?? Запамтите то за изборе...
ОДГОВОРИТЕПриједорчанин М.
25.06.2026 22:49За вријеме пред.владе Микеревића,мом зету који живи у Њемачко,један министар из владе предлагао да отворе мини пивовару у Б.Луци,Холандска технологија стим да сваки уложе по пет стотина хиљада марака,кад је зет израчунао,више би био у авиону него на земљи,тај министар се хвалио како они први сазнају шта добо то узимају за себе и бизнис региструју на сина,ћерку,снаху или ближег рођака,зет захвали и одустане,то се све до данас исто ради,ма нека проклетници иду у пм...
ре
26.06.2026 05:43Тако је,нетреба нам неко ко незна водити фирму,тај неце знати ни дрзаву.
е јадан ти,
25.06.2026 22:10остаћеш гладан и поред тих силних покрадених милиона зоране стевановићу.отићићеш гладан на онај свијет,види ти се да су ти гладне очи.
ОДГОВОРИТЕВесна
25.06.2026 23:18Зоран Дебели Гладни !!!
Ста реци?
25.06.2026 23:00Син од министра и бившег нацелникА општине Зворник има потраживање од 160 милиона. Њачете ли сектаски гласачи ,...наравно дебели би гинуо за РС...
ОДГОВОРИТЕЗворник З 15 Ц ламела
26.06.2026 05:46Уништен Зворник од стране Дебелог и мафије. Сад уништавају државу комплетну. Чуј онај мали од Дебелог?! Па људи има ли лраја овој лоповији и бламажи?! Ћаћа свр рашчупо сад дјwца кости оглодавају. Неко вече полиција без разлога напала ону дјецу с државним заставама БиХ да их престраше, а шушка се да има доста наше српске дјеце која се такође радују успјесима репрезентације БиХ али не смију гласно да славе. Па полиција преко муслиманске деце с Дивича застрашује све грађане града Зворника. Страва и ужас гдје живимо, ово је конц логор под командом СНСДа и Дебелог и његове мафије
ОДГОВОРИТЕГлас
26.06.2026 06:13РС или Федерација,лопов до лопова.Саме фаце све говоре.Ни једне нормалне и образоване особе,само видите лоповске њуске.
ОДГОВОРИТЕИда
26.06.2026 07:49Све бизнисмени на рачун народа а прије рата фукаре били🤬. Зашто нема закона о поријеклу имовине? Тада би сви ти “бизнисмени”по затворима били а до тада “Не липши магарче док трава нарасте”,а народ нек опет гласа за “стручњаке који их гуле већ 30 година🤬🤬.
ОДГОВОРИТЕ