Вучић о НИС-у: Мислим да америчком стрпљењу долази крај
Председник Србије Александар Вучић изјавио је данас да и њега брине тренутна ситуација у којој се налази Нафтна индустрија Србије (НИС), додајући да ће морати да дође до решења те ситуације, јер, како каже, сматра да америчком стрпљењу долази крај.
Србија 10.06.2026 | 20:24
"И мене брине. Разговарамо са све три стране, и Американцима, и Русима, и Мађарима. Не могу да говорим о томе", рекао је Вучић за Радио Београд 1.
На питање зар није било најлогичније решење да Србија буде власник српске нафтне индустрије и зашто није тако, Вучић је одговорио да јесте било тако најлогичније, а да треба питати оне који су донели одлуку да продају неком другом због чега није тако.
На питање да ли се назире решење, Вучић је одговорио да ће морати да га буде.
"Мислим да стрпљењу америчком долази крај", рекао је Вучић.
На питање да прокоментарише односе Србије и САД-, Вучић је одговорио да верује да ће Србија имати прилику да изнесе своје ставове и да ће бити саслушана од стране Американаца.
"Верујем да ћемо имати прилику да изнесемо наше ставове. Ја никада не трчим пред руду, не радујем се унапред, али да ли ћемо имати прилику да кажемо шта су наши ставови, да ли ћемо бити саслушани - сасвим сигурно.
Зато што смо радили тихо, нисмо говорили сваки дан и хвалили се било чим, и полако и сигурно дошли у позицију да се разговара о отварању стратешког дијалога", рекао је Вучић.
(Тањуг) Фото: Сцхреенсхоот

Коментари / 0
Оставите коментар