Zatvaranje rudnika Ljubije budžet će koštati 35 miliona KM
Narodni poslanik PSS/PDP Bojan Kresojević upozorio je da zatvaranje Rudnika Ljubija predstavlja još jedan dokaz pogubne politike aktuelne vlasti.
Republika Srpska 26.06.2026 | 13:21
"Rudnik Ljubija - strani okupator ga je otvorio, domaći uzurpator ga zatvara. Zemlja koja leži na prirodnom bogatstvu mogla bi da živi kao Švajcarska, ali samo kada bi je vodili dobri domaćini. Umjesto da se bori za nastavak poslovanja, vlast olakšava gašenje. SNSD je nezakonito iz Fonda solidarnosti isplatio 6 miliona KM za obaveze vlasnika prema radnicima. 600 porodica će ostati bez egzistencije, a vlasnik će rasprodati imovinu", kaže Kresojević i dodaje:
"Zatvaranje Ljubije budžet će koštati dodatnih 35 miliona maraka, kako bi se nadomjestili gubici Željeznica Republike Srpske. Sve ovo plaćaće se godinama, kroz otplatu preskupih britanskih kredita. Zato cijenu loše vlasti ne plaćamo odjednom. Plaćamo je na rate", navodi Kresojević.
https://www.instagram.com/reel/DaC5Wn1obb8/?igsh=MWgyMjFxNGVuc2poMw
(BN) Foto: BN

Komentari / 8
Ostavite komentarSmislov
26.06.2026 13:50Do kada ćete da miješate dva različita rudnika. Misle na Omarsku, a govore Ljubija. Nema više rudnika Ljubija, postoje nalazišta rude, ima istorije, ali se u Ljubiji i oko nje, decenijama ruda ne eksploatiše. Ni FK "Rudar-Ljubija" ne postoji, sada je "Rudar-Prijedor". Moram da objasnim ovima što su vazdušno udaljeni par desetaka kilometara od tih destinacija. Bilo, više nema. Zatvoren je rudnik u Omarskoj koji je duplo bliži Banjoj Luci, nego Ljubija.
ODGOVORITEA jel to
26.06.2026 14:18Cekajte nisam dobro shvatio, jel se to Kresojevic namece kao dobar domacin? Vidjeli smo to sa terenima
ODGOVORITERe A jeli
26.06.2026 14:27Neka te mesar i dalje tranžira botino
RS
26.06.2026 14:20Opet ovaj slino,u sve se razmije,juče o borcima,danas o udnicima,teško nama ko nam drži slovo po medijima,Vukan je za njoh institucija....
ODGOVORITERe Rs
26.06.2026 14:26A tebi Baja odgovara i ostali starci zato nam u jeste ovako.Dotični jw bio student generacije🤬
uhhh
26.06.2026 14:27Ovaj ne zna razlikovati ljubiju od Omarske.
ODGOVORITEPajo
26.06.2026 14:27Gdje ti je tvoja publika iza, ne pika se..
ODGOVORITEIsto
26.06.2026 14:51Vidite li razliku u političarima?Nikakva,jedni druge optužuju,a ako već znaju za kriminal,pronevjere,bilo koju lopovski radnju,zašto ne podnesu prijave.Sad će neko reći pa sudstvo je nečije,pa će to da se odugovlači Ko je tužio studiju ili tužioca što zavlači predmet?Sve pravnici,ekonomisti al izgleda da vrag ,vragu, oči ne kopa.
ODGOVORITE