Dnevnik 2 (UŽIVO)

Republika Srpska 04.05.2026 | 18:17
Dnevnik 2 (UŽIVO)

● UŽIVO

- Problemi na sve strane, a Minić ponosan na rad svoje treće vlade u prvih sto dana.

- Minićeva vlada za sto dana više pogodovala tajkunima nego građanima, ističe opozicija.

- Veliki rast inflacije u Srpskoj: Vlada ništa ozbiljno ne radi da ublaži posljedice i pomogne građanima.

- Republika Srpska od danas uzima 10,2 odsto na uplate penzija penzionerima iz inostranstva koji žive u Srpskoj.

- SNSD i HDZ prekinuli blokadu Doma naroda Parlamenta BiH: usvojen ključni zakon da bi se izbjegle sankcije Manivala.

- Premijeri Republike Srpske i Federacije BiH usaglasili se da “Elektroprenos BiH” investira više od od milion evra u dotrajalu elektro-mrežu.

- Doboj: Savo Milošević osuđen na 22 godine zatvora za ubistvo supruge Slađane u okolini Broda. Slađanini roditelji nezadovoljni presudom, najavili žalbu.

- Кantonalni sud u Sarajevu odredio jednomjesečni pritvor Tariku Pruscu, osumnjičenom za ubistvo bivše supruge Elme 1. maja na Dobrinji.

- Evropske zemlje shvatile Trampovu poruku: osiguravaju realizaciju sporazuma o korišćenju vojnih baza, poručeno sa samita Evropske političke zajednice.

 

(BN)

Komentari / 0

Ostavite komentar