Redovna sjednica Narodne skupštine 19. maja
Redovna sjednica Narodne skupštine Repubulike Srpske biće održana 19. maja sa početkom u 10 časova, odlučeno je danas na sjednici Kolegijuma.
Republika Srpska 04.05.2026 | 14:45Kolegijum NSRS je utvrdio i dnevni red na kojem će biti 28 tačaka.
Na predloženom dnevnom redu je 28 tačaka među kojima je Prijedlog zakona o izmjenama zakona o pravima boraca, vojnih invalida i porodica poginulih boraca Odbrambeno-otadžbinskog rata Republike Srpske po hitnom postupku.
Po hitnom postupku biće razmatran i Prijedlog zakona o posebnom postupku eksproprijacije radi izgradnje magistralnog gasovoda Šepak-Novi Grad i auto-puta Glamočani-Banjaluka–Mliništa, kao i izbor predsjednika i sudije Ustavnog suda Republike Srpske na prijedlog predsjednika Republike.
Na sjednici bi trebalo da bude razmatran i Prijedlog zakona o gradu Foča i Prijedlog izmjena i dopuna zakona o teritorijalnoj organizaciji Republike Srpske po hitnom postupku.

Komentari / 5
Ostavite komentarJaran
04.05.2026 14:53I to mi je neka vijest. Zasjedala ili ne isti k... C.
ODGOVORITEBankar
04.05.2026 15:18Nije to nikakva Narodna Skupstina,nego pošteno govoreći je Dodikova Skupstina.
ODGOVORITEMeee
04.05.2026 15:20A šta narod ima sa tom prćijom? To je tiranska skupština a ne naroda
ODGOVORITEArsić
04.05.2026 15:32Uvijek je kod sekte po hitnom postupku,crkli dabogda,kad će jednom po redovnoj proceduri početi da se radi.
ODGOVORITERis
04.05.2026 16:55Bruka i sramota, lakrdija od skupstine, pocev od ponasanja prasca Stevandica i ostalih pa do ponasanja nepismenog Rankica. Moj narode kome si dao povjerenje.
ODGOVORITE