Podnosim ostavku, 14 godina vjerno služim svojoj zemlji

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas na skupu "Srbija jedna porodica" da se poslednji put obraća tolikom broju ljudi kao predsednik Republike, navodeći da je 14 godina verno služio svojoj zemlji, vernije nego što može da se zamisli.

Srbija 27.06.2026 | 19:43
Podnosim ostavku, 14 godina vjerno služim svojoj zemlji

"Želim da vam kažem, poštovani građani, jer ovo je za mene poslednji put da vam se u ovolikom broju, verovatno i nikada više neću imati priliku da pred ovolikim brojem ljudi govorim, ali svakako poslednji put vam se pred ovolikim brojem, pred ovoliko naroda obraćam kao predsednik Republike.

Hoću nešto lično da vam kažem. 14 godina verno služim svojoj zemlji. 14 godina i kao potpredsednik Vlade i kao predsednik Vlade i kao predsednik Republike na svakom mestu i u svakom trenutku sam vam verno služio", rekao je Vučić.

Istakao je da je voleo i voli Srbiju više nego bilo šta na kugli zemaljskoj.

"Samo mi je Srbija bila u mislima i samo sam se za Srbiju borio. Ničiji tuđi interesi me nikada nisu zanimali. Nikome drugom nikada nisam hteo da služim, sem vama, građanima Srbije, i svojoj jedinoj otadžbini Srbiji.

Govorili su vam da nikada neću napustiti predsedničko mesto, da ću na silu da ostanem na tom mestu. Neću. Ovo su moji poslednji dani i poslednje nedelje kao predsednika Republike", rekao je Vučić.

Naveo je da je beskrajno zahvalan na ogromnoj podršci, na ogromnoj ljubavi, jer, kako je rekao, bez te podrške nikada ništa ne bi mogao da uradi.

"Beskrajno vam hvala što ste razumeli i teške poteze koje smo morali da povlačimo. Beskrajno vam hvala što ste verovali, a ja vam kažem da sam vam služio i vernije od onoga što možete da zamislite i pomislite u svakom trenutku.

I u najtežim trenucima kada su mnogi povijali kičmu, ja nisam hteo da se savijem jer sam znao da je iza mene Srbija, najsvetija moguća stvar na kugli zemaljskoj i da sam stajao čvrst kao stena i uspravan kao jablan pred svima, štiteći svoju zemlju, štiteći svoju u otadžbinu", rekao je Vučić.

Dodao je da su pre godinu i po dana pokušali su da sruše zemlju.

"Zašto bi im odgovaralo da Srbija napreduje brže od svih drugih? Zašto bi oni hteli da Srbija ide brže, snažnije, jače od svih drugih? Pa naravno da ne bi. Nikada nisu hteli. Zato su hteli Srbiju na kolenima.

Zato su nam uništili fakultete i univerzitete i škole, njih pretvorili u opštinske odbore političkih stranaka, ono što nikada nisu bili. Pokušali su da nam unište budućnost, pokušali su da nam kažu 'nemate pravo da mislite drugačije'", naveo je on.

Kako je dodao, pokušali su da ukinu demokratiju, da svako ko bi rekao nešto drugačije ne sme da prođe ulicom, jer, kako je rekao, oni će da ga napadnu.

"I nisu za to kriva ta naša deca, nisu za to krivi ti studenti. Oni su samo naivno poverovali da oni odlučuju o tome. Prvo su bili igračka u rukama naših političara, zatim igračka u nečijim tuđim rukama. Molio sam ih za razgovore. Za sve druge su imali vremena. Sa svima drugima su hteli da razgovaraju, samo sa svojim predsednikom i sa ljudima iz svoje zemlje nikada nisu hteli da razgovaraju", rekao je Vučić.

On je naveo da nema stranaca sa kojim njihovi predstavnici sa univerziteta nisu razgovarali, samo sa predstavnicima države nisu. Dodao je da im ponovo pruža ruku.

"I hiljadu puta ste odbili da razgovarate, mi hiljadu prvi put ćemo da vam pružimo ruku, vi ste naše sestre, naša braća, hoćemo da razgovaramo sa vama. Zabludeli ste, izmanipulisani ste, hoćemo da razgovaramo sa vama.

Mi vam praštamo sve to što ste radili, ali nismo naivni i nećemo zaboraviti ništa od onoga što je činjeno ovoj zemlji u prethodnih godinu i po dana. Ne smemo to da zaboravimo jer bi nam se to ponovilo, razorili bi nam zemlju za godinu, dve ili tri, a to više nikada nikome ne smemo da dopustimo", naveo je Vučić.

Navodeći da su promene potrebne, Vučić je kazao da se one mogu praviti sa ljudima koji mogu da donesu stvarne promene na bolje, a ne povratak u prošlost.

"Ja se klanjam onim ljudima koji su se borili u tih godinu i po dana, koji nisu pokazivali strah i nisu se uplašili čak ni kada su pucali u njih.

Milan Bogdanović, naš junak, koji je dobio dva ili tri metka, jedan je prostrelna rana, i koji je i danas ovde sa nama, i koji ni jedan dan nije propustio da zaštiti i sačuva svoj grad i svoju zemlju", rekao je Vučić.

On je kazao da mora da se gleda u budućnost i da se razume ono što je najvažnije - šta je to što može da se ponudi narodu. "Moramo da brinemo i o našem narodu koji živi van granica Srbije, ne ugrožavajući nikoga", istakao je Vučić.

(Tanjug) 

Komentari / 0

Ostavite komentar