Uhljebljenje za 56 ljudi u kancelariji Ane Trišić Babić

Vlada Republike Srpske dala je saglasnost Ani Trišić Babić da u novoosnovanu Kancelariju za međunarodnu saradnju Republike Srpske zaposli čak 56 ljudi.

Republika Srpska 26.06.2026 | 17:50
Uhljebljenje za 56 ljudi u kancelariji Ane Trišić Babić

Toliko je naime planirano pravilnikom o unutrašnjoj organizaciji i sistematizaciji radnih mjesta koji stupa na snagu naredne sedmice.

Prema ovom aktu, kancelarija će imati sektor za pravne poslove i upravljanje resursima, sektor za analizu i planiranje, sektor za promociju i odnose sa javnošću te područnu jedinicu u Istočnom Sarajevu.

Kancelarija će pored direktora imati zamjenika, pomoćnika, sekretara, načelnike odjeljenja, saradnike za ljudske resurse i kadrovske poslove, kancelarijsko poslovanje, javne nabavke, prevodioca, IT administratora.

U njoj će biti zaposlen i viši stručni saradnik za geopolitičko planiranje sa završenim fakultetom političkih nauka, ali i saradnik za evropska pitanja čiji će posao biti sve što je vezano za integracije, iako Republika Srpska ima odvojeno ministarstvo koje se ovim bavi.

Trišić Babić će oko sebe imati i analitičare za ekonomska i bezbjednosna pitanja, portparole, saradnike za diplomatiju i digitalnu komunikaciju, saradnju sa dijasporom, projekte.

U sistematizaciji se navodi da je Kancelarija osnovana kao stručna služba Vlade, sa ciljem unapređenja međunarodne saradnje Srpske sa drugim državama i međunarodnim organizacijama, a sve radi zaštite njenih političkih, ekonomskih, kulturnih i drugih interesa.

Prema uredbi o njenom osnivanju, u ovoj kancelariji će se praviti dugoročne strategije za jačanje međunarodne pozicije Republike Srpske, analizirati međunarodni trendovi i pripremati planovi usaglašeni sa ciljevima ekonomskog rasta, kulturne promocije i političke stabilnosti.

Finansiraće se iz budžeta Republike Srpske, posredstvom donatora iz sredstava EU fondova i drugih izvora.

Rebalansom budžeta za ovu godinu, Kancelariji za međunarodnu saradnju je obezbijeđen budžet od preko dva miliona maraka od čega će 1,1 milion biti isplaćeno za plate.

(Capital) Foto: Schreenshot/youtube

Komentari / 29

Ostavite komentar
Name

Sasa

26.06.2026 17:54

Da nije ovo malo 56

ODGOVORITE
Name

Re Sasa

26.06.2026 19:58

Ovom glupom narodu sve možeš raditi pa i u zdrav razum ga j....!

Name

Hit

26.06.2026 17:55

Glupost velika glupost.

ODGOVORITE
Name

Re Hit

26.06.2026 20:01

Krediti će to sve plaćati ali ubrzo ih neće moći podizati panslijedi kolaps! Kakvi međunarodni odnosi kad to nema u Dejtonskom sporazumu?

Name

Saraaa

26.06.2026 17:56

Da li u RS ima vise politicara ili gradjana

ODGOVORITE
Name

hm?

26.06.2026 17:59

Jesu li svi iz njene obitelji?

ODGOVORITE
Name

Jad i tuga

26.06.2026 18:01

To su sve beskorisni ljudi i oni koji zive sa grbace radnoka i bijednika koji glasa za ovu vlast da mu od plate uzimaju suv novac i daju lopovima koji jos usput pljackaju..Zasto ne otvore neku fabriku i zaposle 56 radnika nego leuzarima daju sto otmu od naroda..jad i tuga..ali srbin bolje ne zasluzuje.

ODGOVORITE
Name

Боки Србац

26.06.2026 18:05

Само толико , колико је послушна и није много ! Ј.бо је онај ко је именовао на то мјесто и наредио да запосли толико гласача, пута чланови породице !

ODGOVORITE
Name

Radoje

26.06.2026 18:06

Svašta se kod nas dešava. Partijsko zapošljavanje.

ODGOVORITE
Name

C M A

26.06.2026 18:16

Bruka i Sramota ljudi gladuju bolje da daju za javne kuhinje te pare

ODGOVORITE
Name

Nije nego

26.06.2026 18:28

Ima se, može se! Biće još milijardi do potpunog sloma a onda narode, gdje ideš p na ispašu, kako će trava biti slatka, to si i zaslužio, srećom.

ODGOVORITE
Name

Jovana

26.06.2026 18:35

Само угљени од којих никакве користи нема.

ODGOVORITE
Name

TN

26.06.2026 18:43

Koje uopšte ta žena? Na kojoj je ona poziciji i šta se ona pita.

ODGOVORITE
Name

Vuk

26.06.2026 19:28

Miletov Nato lobista!

Name

Da

26.06.2026 20:09

Ona ti je Dodikov pomocnik za kriminal i korupciju a za pljacku je visoko kvalifikovana.Tako sto Dodi omasi njoj sigurno nece.

Name

Da da

26.06.2026 18:46

Ana bitanga ko i sef.

ODGOVORITE
Name

измишљена

26.06.2026 18:57

функција и канцеларија запошљава гласаче да би гласали за секту звану снсд.страх је велики ид губитка избора,треба још које милионче стрпати у џепове.

ODGOVORITE
Name

bezbednjsk

26.06.2026 19:15

U prevodu to je kancelarija za Nato integracije,zar treba plaćati toliko "ljudi" da bi ušli u Nato a mi već ušli u Nato,samo što to niko nije javno saopštio ili kako pravnici kažu de fakto smo u Nato ali nismo još de jure!

ODGOVORITE
Name

Vida

26.06.2026 19:27

Dodikova ljubavnica zato je uhljebio da bude bliže njemu

ODGOVORITE
Name

Her Žika

26.06.2026 19:30

Žena od ugleda u svijetu.Dobar potez vlade.

ODGOVORITE
Name

Svi zajedno

26.06.2026 19:37

4 razreda Osnovne Skole imaju.

ODGOVORITE
Name

Ре

26.06.2026 19:40

Šta rade predstavništva ,zar to nije preklapanje dužnosti, možda gospođa zna saditi luk pa da ne bi jeli Kineski.

ODGOVORITE
Name

Isto

26.06.2026 19:42

Kad se vidi ko su zaposleni,sve će se samo reći.

ODGOVORITE
Name

Sasa Banjaluka

26.06.2026 19:44

Trisicka..Babicka...poltron i lobista Nato-a...djeluje retardirano..sve ce to nestati...kad Dodik ode s vlasti..i to uskoro..

ODGOVORITE
Name

xy

26.06.2026 19:49

Ništa ovo nije šta se još sprema. Dodik kaže da je Sarajevo Teharan i nastane derilijum. Evo replike, umjesto da su gledali od čega se živi.

ODGOVORITE
Name

Vesna

26.06.2026 19:58

Ona ima kancelariju sa 56 zaposlenih??? Čovječe, pa ti ostani pametan! 56 x 3500 (plata) = 196000 km. Plus doprinosi, režije, održavanja, vozači. čistačice elem 500.000 Km.

ODGOVORITE
Name

Barlov

26.06.2026 19:59

Kancelarija za šta? Dobro je jedna legenda rekla - "Ne bore se oni za vlast, već za zloupotrebu vlasti." Toliko zaposlenih u svom kabinetu nema ni Đorđa Meloni. Više administracije, na manji broj stanovnika, nema nigdje na svijetu, pa se čudimo što su plate i penzije mizerne. Banja Luka kao da je Brisel.

ODGOVORITE
Name

Banja Luka

26.06.2026 20:12

Eto posla Anji Ljubojevic, ona je diplomirani politokog.

ODGOVORITE
Name

Vlada u sjeni..

26.06.2026 20:14

SNSD nakon što izgubi izbore i bude formirana nova Vlada ovu kancelariju treba ugasiti...

ODGOVORITE