Uhljebljenje za 56 ljudi u kancelariji Ane Trišić Babić
Vlada Republike Srpske dala je saglasnost Ani Trišić Babić da u novoosnovanu Kancelariju za međunarodnu saradnju Republike Srpske zaposli čak 56 ljudi.
Republika Srpska 26.06.2026 | 17:50
Toliko je naime planirano pravilnikom o unutrašnjoj organizaciji i sistematizaciji radnih mjesta koji stupa na snagu naredne sedmice.
Prema ovom aktu, kancelarija će imati sektor za pravne poslove i upravljanje resursima, sektor za analizu i planiranje, sektor za promociju i odnose sa javnošću te područnu jedinicu u Istočnom Sarajevu.
Kancelarija će pored direktora imati zamjenika, pomoćnika, sekretara, načelnike odjeljenja, saradnike za ljudske resurse i kadrovske poslove, kancelarijsko poslovanje, javne nabavke, prevodioca, IT administratora.
U njoj će biti zaposlen i viši stručni saradnik za geopolitičko planiranje sa završenim fakultetom političkih nauka, ali i saradnik za evropska pitanja čiji će posao biti sve što je vezano za integracije, iako Republika Srpska ima odvojeno ministarstvo koje se ovim bavi.
Trišić Babić će oko sebe imati i analitičare za ekonomska i bezbjednosna pitanja, portparole, saradnike za diplomatiju i digitalnu komunikaciju, saradnju sa dijasporom, projekte.
U sistematizaciji se navodi da je Kancelarija osnovana kao stručna služba Vlade, sa ciljem unapređenja međunarodne saradnje Srpske sa drugim državama i međunarodnim organizacijama, a sve radi zaštite njenih političkih, ekonomskih, kulturnih i drugih interesa.
Prema uredbi o njenom osnivanju, u ovoj kancelariji će se praviti dugoročne strategije za jačanje međunarodne pozicije Republike Srpske, analizirati međunarodni trendovi i pripremati planovi usaglašeni sa ciljevima ekonomskog rasta, kulturne promocije i političke stabilnosti.
Finansiraće se iz budžeta Republike Srpske, posredstvom donatora iz sredstava EU fondova i drugih izvora.
Rebalansom budžeta za ovu godinu, Kancelariji za međunarodnu saradnju je obezbijeđen budžet od preko dva miliona maraka od čega će 1,1 milion biti isplaćeno za plate.
(Capital) Foto: Schreenshot/youtube

Komentari / 29
Ostavite komentarSasa
26.06.2026 17:54Da nije ovo malo 56
ODGOVORITERe Sasa
26.06.2026 19:58Ovom glupom narodu sve možeš raditi pa i u zdrav razum ga j....!
Hit
26.06.2026 17:55Glupost velika glupost.
ODGOVORITERe Hit
26.06.2026 20:01Krediti će to sve plaćati ali ubrzo ih neće moći podizati panslijedi kolaps! Kakvi međunarodni odnosi kad to nema u Dejtonskom sporazumu?
Saraaa
26.06.2026 17:56Da li u RS ima vise politicara ili gradjana
ODGOVORITEhm?
26.06.2026 17:59Jesu li svi iz njene obitelji?
ODGOVORITEJad i tuga
26.06.2026 18:01To su sve beskorisni ljudi i oni koji zive sa grbace radnoka i bijednika koji glasa za ovu vlast da mu od plate uzimaju suv novac i daju lopovima koji jos usput pljackaju..Zasto ne otvore neku fabriku i zaposle 56 radnika nego leuzarima daju sto otmu od naroda..jad i tuga..ali srbin bolje ne zasluzuje.
ODGOVORITEБоки Србац
26.06.2026 18:05Само толико , колико је послушна и није много ! Ј.бо је онај ко је именовао на то мјесто и наредио да запосли толико гласача, пута чланови породице !
ODGOVORITERadoje
26.06.2026 18:06Svašta se kod nas dešava. Partijsko zapošljavanje.
ODGOVORITEC M A
26.06.2026 18:16Bruka i Sramota ljudi gladuju bolje da daju za javne kuhinje te pare
ODGOVORITENije nego
26.06.2026 18:28Ima se, može se! Biće još milijardi do potpunog sloma a onda narode, gdje ideš p na ispašu, kako će trava biti slatka, to si i zaslužio, srećom.
ODGOVORITEJovana
26.06.2026 18:35Само угљени од којих никакве користи нема.
ODGOVORITETN
26.06.2026 18:43Koje uopšte ta žena? Na kojoj je ona poziciji i šta se ona pita.
ODGOVORITEVuk
26.06.2026 19:28Miletov Nato lobista!
Da
26.06.2026 20:09Ona ti je Dodikov pomocnik za kriminal i korupciju a za pljacku je visoko kvalifikovana.Tako sto Dodi omasi njoj sigurno nece.
Da da
26.06.2026 18:46Ana bitanga ko i sef.
ODGOVORITEизмишљена
26.06.2026 18:57функција и канцеларија запошљава гласаче да би гласали за секту звану снсд.страх је велики ид губитка избора,треба још које милионче стрпати у џепове.
ODGOVORITEbezbednjsk
26.06.2026 19:15U prevodu to je kancelarija za Nato integracije,zar treba plaćati toliko "ljudi" da bi ušli u Nato a mi već ušli u Nato,samo što to niko nije javno saopštio ili kako pravnici kažu de fakto smo u Nato ali nismo još de jure!
ODGOVORITEVida
26.06.2026 19:27Dodikova ljubavnica zato je uhljebio da bude bliže njemu
ODGOVORITEHer Žika
26.06.2026 19:30Žena od ugleda u svijetu.Dobar potez vlade.
ODGOVORITESvi zajedno
26.06.2026 19:374 razreda Osnovne Skole imaju.
ODGOVORITEРе
26.06.2026 19:40Šta rade predstavništva ,zar to nije preklapanje dužnosti, možda gospođa zna saditi luk pa da ne bi jeli Kineski.
ODGOVORITEIsto
26.06.2026 19:42Kad se vidi ko su zaposleni,sve će se samo reći.
ODGOVORITESasa Banjaluka
26.06.2026 19:44Trisicka..Babicka...poltron i lobista Nato-a...djeluje retardirano..sve ce to nestati...kad Dodik ode s vlasti..i to uskoro..
ODGOVORITExy
26.06.2026 19:49Ništa ovo nije šta se još sprema. Dodik kaže da je Sarajevo Teharan i nastane derilijum. Evo replike, umjesto da su gledali od čega se živi.
ODGOVORITEVesna
26.06.2026 19:58Ona ima kancelariju sa 56 zaposlenih??? Čovječe, pa ti ostani pametan! 56 x 3500 (plata) = 196000 km. Plus doprinosi, režije, održavanja, vozači. čistačice elem 500.000 Km.
ODGOVORITEBarlov
26.06.2026 19:59Kancelarija za šta? Dobro je jedna legenda rekla - "Ne bore se oni za vlast, već za zloupotrebu vlasti." Toliko zaposlenih u svom kabinetu nema ni Đorđa Meloni. Više administracije, na manji broj stanovnika, nema nigdje na svijetu, pa se čudimo što su plate i penzije mizerne. Banja Luka kao da je Brisel.
ODGOVORITEBanja Luka
26.06.2026 20:12Eto posla Anji Ljubojevic, ona je diplomirani politokog.
ODGOVORITEVlada u sjeni..
26.06.2026 20:14SNSD nakon što izgubi izbore i bude formirana nova Vlada ovu kancelariju treba ugasiti...
ODGOVORITE