Kockanje je tihi razarač porodice, profit ne smije biti važniji od naroda

Načelnik opštine Istočna Ilidža Marinko Božović (SDS) upozorio je na alarmantan porast kockanja u Republici Srpskoj, ističući da se ova pojava sve češće pokušava javnosti predstaviti kao bezazlena zabava, dok u stvarnosti uništava porodice i društvo.

Republika Srpska 11.04.2026 | 10:44
Kockanje je tihi razarač porodice, profit ne smije biti važniji od naroda

"Na sceni je pokušaj da se kockanje u javnosti prikaže kao zabava. Kockanje je tihi razarač porodice i društva.

U Republici Srpskoj sve češće gledamo kako mladi ulaze u svijet kladionica i aparata, a izlaze sa dugovima, zavisnošću i izgubljenim dostojanstvom", naveo je Božović i upitao:

"Koliko je izvršenih samoubistava zbog ovog problema?"

Dok se neki bogate, cijenu plaćaju, kako navodi, porodice, roditelji i djeca.

"Društvo koje ćuti na ovu pojavu, pristaje da gubi svoju budućnost.

Vrijeme je da kažemo jasno: profit ne može biti važniji od zdravlja naroda i budućih generacija!", istakao je Božović.

(BN)

Komentari / 3

Ostavite komentar
Name

00000

11.04.2026 10:58

ајде ти то објасни мој добри Божовићу,стевандићу,председнику НС РС,он је грчевито бранио кладионице

ODGOVORITE
Name

Borci

11.04.2026 11:10

Vrijeme je da se bavite svojom opstinom, da zakrpite rupe u naselju starosjedilaca ako uopste znate da pripadamo vasoj opstini, i da vas napomenem tamo nema kladionica, pozdrav

ODGOVORITE
Name

Pr

11.04.2026 11:13

I kafici razaraju drustvo i porodice, trebaju biti zatamnjeni ko kockarnice, bez basti, osim zatvorenih privatnih, zabranit alkohol i pivu

ODGOVORITE