Vlast ne reaguje zbog spomen - obilježja u Modranu

Reagovati se mora – ne izjavama, nego kroz institucije! Izjavio je ovo predsjednk PSS i gradonačelnik Banjaluke Draško Stanivuković, koji kaže da do danas nema konkretnog odgovora ni od republičkih vlasti, ali ni od samog gradonačelnika Dervente u vezi sa spomen-obilježjem u obliku latiničnog slova “U”, u Modranu.

Republika Srpska 14.03.2026 | 13:34
Vlast ne reaguje zbog spomen - obilježja u Modranu

-Relativizacija i vraćanje ustaštva i simbola iz najmračnijeg perioda istorije naroda sa ovih prostora predstavlja ozbiljan i opasan problem. Upravo zbog toga smo u proceduru predložili Zakon o zabrani promovisanja fašizma, nacizma, neonacizma i ustaštva – kaže Stanivuković i dodaje:

-Podsjetiću da je predsjednik Hrvatske, Zoran Milanović, 2023. godine, nakon posjete Derventi povodom obilježavanja godišnjice upravo na mjestu gdje se nalazi sporno spomen-obilježje, u Modranu, izjavio da „Milorad Dodik dobro zna zašto on dolazi u Derventu i kojim povodom, te da, ako mu to predstavlja problem, on to neće uraditi“.

Dodik je tada Milanovića dočekao na svom imanju, a zatim ga, uz asistenciju MUP-a, kako kaže Milanović, na najvišem bezbjednosnom nivou ispratio na događaj u Derventi – kaže Stanivuković.

Zato se, kaže, postavlja logično pitanje: zašto SNSD ne reaguje djelima, već samo frazama? Ovo nije pitanje koje je nastalo danas – to pitanje postoji godinama.

-Zašto gradonačelnik Dervente, koji dolazi iz redova SNSD-a, nije učinio ništa da se ovo spomen-obilježje ukloni? To je naša obaveza i dug prema onima koji su svoje živote ugradili u odbranu Dervente, Broda i drugih opština Republike Srpske – zaključio je Stanivuković.

(BN)

Komentari / 6

Ostavite komentar
Name

Odgovor

14.03.2026 14:00

Zato što ja snsd dao dozvolu za gradnju.

ODGOVORITE
Name

Драле

14.03.2026 14:13

Ту смо за Вас.

ODGOVORITE
Name

JAO

14.03.2026 15:14

Draškić štaće se stobom.

Name

Борац

14.03.2026 15:25

Ако ми дозволите идем ја да то растерам и стављам са земљом.

Name

Kumovali Dodid i Cvijanovićka

14.03.2026 15:46

Zašto bi reagovali ako su saučesnici DODIG I CVIJANOVIĆKA U PODIZANJU USTAŠKOG SPOMENIKA SA USTAŠKIM OBILJEŽJIMA

ODGOVORITE
Name

M

14.03.2026 15:47

Ima dodik podršku svojih glasača za sve i ovo sramno okupljanje hrvata tosu najveći izdajnici

ODGOVORITE