Banjaluka: Inspekcija zabranila naplatu parkinga u Merkatoru
Tržišni inspektor Odjeljenja za inspekcijske poslove zabranio je naplatu parkinga u tržnom centru "Mercator" do pribavljanja saglasnosti Skupštine grada Banjaluka i dobijanja Ugovora o povjeravanju komunalnih poslova.
Republika Srpska 19.02.2026 | 15:34
Saopšteno je to iz Gradske uprave Banjaluka nakon što je Odjeljenje za komunalnu policiju u saradnji sa Odjeljenjem za inspekcijske poslove Gradske uprave Grada Banjaluka izvršilo komunalno-inspekcijski nadzor u vezi sa naplatom parkinga.
"Tom prilikom utvrđeno je da isti ne posjeduju Ugovor o povjeravanju komunalnih poslova, djelatnost naplate parkinga, zaključen sa Gradom Banjaluka u skladu sa Zakonom o komunalnim djelatnostima i Odlukom o javnim parkiralištima i garažama na teritoriji Grada Banjaluka", rekao je Radislav Gojković, ovlašteni potpisnik u Odjeljenju za komunalnu policiju.
(Nezavisne)

Komentari / 1
Ostavite komentarRealan
19.02.2026 15:57To je cirkus, 2/3h je sasvim dovoljno za posjetu M. Bilo gdje u okruzenju, uredno bismo platili parking.
ODGOVORITE