Nije do Petrovića što studenti nemaju dom u Bijeljini

- Predsjednik Vlade Republike Srpske Savo Minić istakao je da će predstavnici Vlade razmatrati pitanje smještaja studenata u Bijeljini u Đačkom domu ili nekom drugom objektu.

Republika Srpska 05.02.2026 | 14:39
Nije do Petrovića što studenti nemaju dom u Bijeljini

- Predsjednik Vlade Republike Srpske Savo Minić istakao je da će predstavnici Vlade razmatrati pitanje smještaja studenata u Bijeljini u Đačkom domu ili nekom drugom objektu.

"Rađena su određena istraživanja, u Bijeljini postoji potreba za smještaj maksimalno 140 studenata", rekao je Minić novinarima u Banjaluci odgovarajući na pitanje u vezi sa "izgradnjom studentskih domova u Bijeljini koju su obećale prethodne Vlade".

Minić je rekao da je apsolutno svjestan da Đački dom u Bijeljini ne pruža one uslove koje bi trebalo da imaju studenti.

"U ovom objektu imamo do 50 studenata koji koriste smještaj. Izborna je godina i gradonačelnik Bijeljine /Ljubiša Petrović/ se sjetio da nam ponudi nekretninu", naveo je Minić.

Minić je istakao da su studenti važni i da će biti razgovarano o ovoj temi, te postavio pitanje da li u ovom trenutku treba dati 15 miliona КM za smještaj 120 ili 130 studenata.

(Srna) 

Komentari / 6

Ostavite komentar
Name

Zoran

05.02.2026 15:00

Nije ni do mene.

ODGOVORITE
Name

Ja pa ja

06.02.2026 06:48

Matematika ovok ''lika'' je jasna, 14 miliona njima, a milion za studente... Koji je ovo teletabis, ili misli da smo svi mi teletabisi!!!

Name

Da

05.02.2026 15:15

Naravno , nego je do vlade na koju kidišete svaki dan i očekujete nešto. Hm.

ODGOVORITE
Name

Borac

05.02.2026 15:20

Koliko miliona si dao za lobiranje onog lopova?

ODGOVORITE
Name

Jorgovanka

05.02.2026 16:51

Da se u nedelju rešimo pijavica što nam krv popiše pa će biti para i za dom i za put i za sve što čekamo godinama

ODGOVORITE
Name

OKO

06.02.2026 00:17

Vidite da su bezobrazni.Minic proziva Petrovića,kao izborna godina pa se sad setio.Oni na vlasti 30 godina,Bijeljina nije od juce univertiteski grad,pa šta su uradili po tom pitanju.U pravu si kolega bolje novac neka daju logistika,konsultantima,za slikanje Dodika s Trampom,nek pokradu,ma pusti studente.Njima kad treba čovek da ima fakultetu diplomu kupi je uz jutarnju kafu pa na posao da digne platu. ÈEE MOJA REPUBLIKO STA SI DOZIVILA I YTA OVAJ NAIVNI NAROD DOZVOLJAVA

ODGOVORITE