Amerika objavila crnu listu, na njoj četiri osobe iz Crne Gore

Američko Ministarstvo za nacionalnu bezbednost (DHS) objavilo je krajem 2025. godine listu pod nazivom „najgori od najgorih“, na kojoj se nalaze osobe uhapšene zbog teških krivičnih dela, prenosi podgorički list Pobjeda.

Svijet 24.01.2026 | 17:24
Amerika objavila crnu listu, na njoj četiri osobe iz Crne Gore

Reč je uglavnom o imigrantima, a među imenima na spisku nalaze se i četvorica muškaraca poreklom iz Crne Gore.

Većina njih uhapšena je od početka drugog mandata Donalda Trampa, dok se elektronska baza podataka neprestano proširuje. Tako je prošle sedmice dodatno ažurirana nakon hapšenja nekoliko desetina osoba u saveznoj državi Minesota, koje se sumnjiče za teška krivična dela.

Na zvaničnom sajtu Ministarstva za nacionalnu bezbednost navodi se da se na ovoj listi nalaze osobe koje su, prema podacima DHS-a i Službe za imigraciju i carine (ICE), suočene sa brojnim ozbiljnim optužbama, uključujući nasilje, teška krivična dela i druge ozbiljne prekršaje.

Četvorica uhapšenih, poreklom iz Crne Gore, terete se za različita krivična dela – od nedozvoljenog posedovanja oružja i narkotika, preko reketiranja i falsifikovanja, do napada na druga lica.

Vladimir Radunović, Hasan Čekić, Aleksandar Kavaja i Damir Pejčinović hapšeni su u različitim saveznim državama Sjedinjenih Američkih Država – Pensilvaniji, Njujorku, Viskonsinu i Nju Džersiju.

(Telegraf.rs) Foto: Schreenshot/Pobjeda

Komentari / 2

Ostavite komentar
Name

Tito

24.01.2026 19:24

Gdje god odu su najgori narod u svakoj drzavi Olos od naroda

ODGOVORITE
Name

A čuj

25.01.2026 01:08

Pa svi su ostali u Srbiju doselili da studiraju i nikada se ne vrate