HR: Bračni par dvije godine držao muškarca kao roba
Bračni par sa područja Delnica, muškarac (31) i žena (28), sumnjiče se da su gotovo dve godine držali 42-godišnjaka u robovlasničkom odnosu i koristeći njegovu tešku finansijsku situaciju terali su ga na rad bez naknade, saopštilo je danas Opštinsko državno tužilaštvo u Rijeci.
Region 12.12.2025 | 09:14
Tridesetjednogodišnjak se osim za krivično delo trgovine ljudima, tereti i za nedozvoljeno posedovanje veće količine oružja.
Tužilaštvo sumnja, da je ovaj bračni par od kraja 2023. pa sve do 9. decembra ove godine, zajednički i dogovorno iskorišćavao teško materijalno stanje 42-godišnje žrtve.
Žrtva je za to vreme živela u nehumanim uslovima, a radi vlastite zarade prisiljavali su ga obavljanje raznih fizičkih poslova pod njihovom kontrolom.
Za obavljeni rad muškarac nije dobijao nikakvu platu. Osumnjičeni dvojac mu je, kako se sumnja, oduzeo i lična dokumenta i sklapao fiktivne ugovore kako bi mogli raspolagati njegovom imovinom.
Nakon ispitivanja u Opštinskom državnom tužilaštvu, sudiji istrage Županijskog suda u Rijeci podnet je predlog za određivanje istražnog zatvora protiv osumnjičenog bračnog para.
Tužilaštvo traži zatvor zbog opasnosti da bi osumnjičeni mogli uticati na svedoke i opasnosti od ponavljanja krivičnog dela preneli su hrvatski mediji.
(Tanjug) Foto: Fejsbuk

Komentari / 7
Ostavite komentarNn
12.12.2025 09:56Sigurno neka srpska sirotinja! Malo li je?
ODGOVORITESlicni robovi
12.12.2025 10:07Su Svi Radnici na brdovitom!!! Zakoni samo na papiru a Robovlasnici Kapital zaradjen na ROBOVIMAAAAA!!! Uknjizili kao Svoj pa otud Jahteeee Avioniiii Brodoviiii ranceviii firmeee po Inozemstvuuu Racuni istoooo sto javni sto tajni na tudjim imenima od Rodbinee u kompletuuuu kumovimaaaa jaranimaa ljubavnicimaa tipa petar djokic londonski itd itd!!! Ogavno drskooo 21 vijek na Brdovitm
ODGOVORITEVero
12.12.2025 11:05Sta ce se kad robovi odu i ostanu robovlasnici sa polupismenim Nepalcima ...
ODGOVORITEMiroslav S.
12.12.2025 11:09Ko bi rekao da imaju i robove u "demokratskoj" drzavi, clanici EU. Bile su "demokratske" Britanija, Belgija, Nizozemska, Portugal itd, pa u vreme "demokracije" su imali robove, jedva su ih robovi rasterali, iz svojih drzava. Kad udjes u EU, oni te nauce kako imati roba.
ODGOVORITENext
15.12.2025 18:34Sreca, pa je kod Srba samo med i mlijeko. Sve prsti od humanosti i blagostanja. Ne radi se po 12h dnevno za najmanji minimalac u Evropi, trudnice se ne izbacuju s posla, sva prava i doprinosi radnika su redovno regulisani, ma milina jedna.
Praseci
12.12.2025 17:04To radi sve i jedan politicar svakom od gradjana pa nista.. zasto bi oni isli u zatvor prije Milokrada, Zeljke, Crte, one svinje Stevandica…
ODGOVORITEDa se zna
12.12.2025 21:03Ilija Grahovac zvani zmaj bi ležao i zbog ivog Radoju iskoristava
ODGOVORITE