Problemi za Luku Ploče zbog stečaja lukavačke Koksare

Luka Ploče saopštila je u srijedu da je nad imovinom jednog od njenih najznačajnijih poslovnih partnera, "Koksarom" iz Lukavca otvoren stečajni postupak te da Uprava ulaže maksimalne napore kako bi se što uspješnije nosila s novonastalom situacijom.

Bosna i Hercegovina 11.12.2025 | 16:06
Problemi za Luku Ploče zbog stečaja lukavačke Koksare

Kako ističu u objavi, u skladu s rješenjem Opštinskog suda u Tuzli, Luka Ploče pravovremeno je prijavila stečajnom sudu svoja potraživanja prema tom poslovnom partneru.

Takođe, navode da je za potrebe Koksare Luka Ploče d.d. u 2023. godini prekrcala ukupno 607.987 tona, u 2024. godini 645.554 tona, dok je u prvih 11 mjeseci 2025. godine prekrcano ukupno 463.002 tona rasutih tereta.

Od toga je u 2023. godini ostvaren prihod u iznosu od 6,4 miliona evra, u 2024. godini 5,6 miliona, dok je u prvih jedanaest mjeseci 2025. godine ostvaren prihod u iznosu od 3,16 miliona evra.

Uprava Luke Ploče ulaže maksimalne napore kako bi se što uspješnije nosila s novonastalom situacijom, poručuju iz te kompanije.

(Indikator) Foto: Schreenshot/Youtube

Komentari / 3

Ostavite komentar
Name

Benito

11.12.2025 19:01

E fakat smo moroni, pa ima li ista da ovi nasi politicari u BH nisu upropastili a narod uporno melje o “patriotizmu”, srbi o “srpskom svetu”, hrvati o “ ravnopravnosti”….a banda radi posao!

ODGOVORITE
Name

Ko

12.12.2025 07:16

Jos pametan posluje sa Bih,gori su ovi iz ploca.. nrma goreg olosa od ovih u bih

Name

Đuro

13.12.2025 10:44

Samo da pravosuđe radi svoj posao po zakonu, bilo bi sve kako treba, vak se nezna ni ko pije ni ko plaća, prvo lopove poapsiti, opljačkano oduzeti i vratiti narodu a njia u zatvor smestiti.

ODGOVORITE